Trudny rywal, punkty potrzebne

W sobotę o godzinie 16.30 na stadionie przy ulicy Limanowskiego piłkarze Rakowa podejmą dobrze spisującą się w tym sezonie drużynę Gawinu Królewska Wola. Po ostatnich wynikach jakie nasi piłkarze osiągali w meczach u siebie kibice liczą na arcyważne zwycięstwo.

Gawin zajmuje trzecie miejsce i bezpośrednio wyprzedza Raków. Częstochowianie mają jednak zaległy mecz do rozegrania, w którym powinni spokojnie ograć najsłabszy w tabeli TOR Dobrzeń. Punkty potrzebne są tym bardziej, że rozpędzone Jastrzębie robi kolejne kroki w kierunku II ligi, a zarówno Raków jak i GKS chcą w tym roku awansować. O punkty w sobotę nie będzie jednak łatwo. Gawin również walczy w czołówce a dodatkowo jest w dobrej formie. W ostatniej kolejce w Nowej Soli pokonał Arkę aż 5:1 i wciąż utrzymuje kontakt z czołówką tabeli. Trener Olbiński na pewno poinstruował swoich defensorów na kogo przede wszystkim powinni uważać. Duet Piotr Burski – Grzegorz Kuświk razem strzelił już w tym sezonie 19 goli w lidze przy 33 całego zespołu. W pierwszej rundzie jednak żadnemu z nich nie udało się pokonać Grzegorza Cyrulińskiego, a Raków wygrał wówczas na wyjeździe aż 4:1 po bramkach Rogalskiego, Sołtysika, Bańskiego i Lenartowskiego.

Wywalczenie trzech punktów przy możliwym potknięciu GKSu Katowice w Gorzowie dałoby naszym piłkarzom dobrą pozycję przed końcówką sezonu. Raków ma w terminarzu jeszcze trudne wyjazdy do Słubic i Katowic(Rozwój) oraz kończący sezon mecz u siebie z GKSem Jastrzębie. Wiele osób ma nadzieję, że do 13 czerwca w stawce zostaną już tylko te dwa zespoły i ostatni mecz na Limanowskiego zadecyduje kto wywalczy awans bezpośrednio, a kto walczyć będzie musiał w barażach. Na razie jednak trzeba się skupiać na każdym kolejnym meczu i nie tracić już więcej punktów jak w meczu z rezerwami z Lubina.

Zestaw par 23 kolejki:

Szczakowianka Jaworzno – Arka Nowa Sól
GKS Jastrzębie – Chrobry Głogów
Rozwój Katowice – Lechia Zielona Góra
Skalnik Gracze – Zagłębie II Lubin
Polonia Słubice – TOR Dobrzeń Wielki
GKP Gorzów Wielkopolski – GKS Katowice
Pogoń Świebodzin – Walka Makoszowy
Raków Częstochowa – Gawin Królewska Wola godz.16:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *