Włókniarze pojadą w Lesznie

Już w najbliższą niedzielę rozegrana zostanie 3 kolejka polskiej Ekstraligi Żużlowej, a w niej m.in. Unia Leszno podejmie na swoim torze drużynę Złomrexu Włókniarza Częstochowa. Początek meczu zaplanowano na godzinę 16:30.

Faworytami tego pojedynku są teoretycznie leszczynianie, gdyż wystąpią oni w podstawowym składzie. Natomiast w ekipie częstochowskiej na pewno nie wystąpią Sebastian Ułamek i Edward Kennett. Pierwszy cały czas odczuwa skutki kontuzji palca odniesionej podczas spotkania w Bydgoszczy. Zaś drugi miał upadek w lidze angielskiej, w którym uczestniczył także Greg Hancock. Diagnozy pokazały, że Kennett jest dość mocno poobijany. U Hancocka natomiast stwierdzono uraz pachwiny. Jednak jest prawdopodobieństwo, że „Herbie” wystąpi w niedzielnym spotkaniu.

Liderem drużyny leszczyńskiej powinien być Leigh Adams, który po dwóch pierwszych rundach EŻ zajmuje drugie miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników polskiej ligi. Swoich kibiców nie powinni zawieść również Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak i Damian Baliński.

W ekipie Piotra Żyto wystartują na pewno Antonio Lindbaeck i Lee Richardson. Obaj bowiem chcą się odreagować po słabych występach w Bydgoszczy. Sympatycy czarnego sportu w „Świętym Mieście” mają nadzieję, że po raz kolejny świetny występ zaliczy Sławomir Drabik. Prawdopodobnie w drużynie gości za wspomnianego wcześniej Ułamka wystartuje Lukas Dryml, dla którego będą to pierwsze starty na polskich torach w tym sezonie.

Przypuszczalne składy:

Unia Leszno:
9. Jarosław Hampel
10. Robert Miśkowiak
11. Krzysztof Kasprzak
12. Damian Baliński
13. Leigh Adams
14. Robert Kasprzak
15. Jurica Pavlić

Złomrex Włókniarz Częstochowa:
1. Lee Richardson
2. Antonio Lindbaeck
3. Sławomir Drabik
4. Lukas Dryml
5. Greg Hancock
6. Mateusz Szczepaniak
7. Lewis Bridger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *