Wymiana nawierzchni zakończona! Pierwsze treningi adeptów UŚKS!

Tak, jak już Państwa informowaliśmy od kilku miesięcy częstochowianie przygotowują się do organizacji Gold Trophy 80 cc, czyli Indywidualnych Mistrzostw Świata na mini żużlu. Aktualnie gruntowną modernizację przechodzi stadion przy ulicy Brzegowej, który będzie areną wspomnianego wyżej „Mundialu”. W ubiegłym tygodniu zakończono wymianę nawierzchni, która w ciągu najbliższych dni ubita zostanie specjalnym walcem. Dzięki temu już w maju zawodnicy UŚKS Speedway będą mogli odjechać pierwsze treningi na własnym torze.

Ze względu na prace przy częstochowskim mini torze nasi adepci postanowili szlifować formę na innych obiektach. Dzięki uprzejmości włodarzy Rybek Rybnik, Marcin Bubel, Rafał Malczewski oraz Bartosz Witkowski mogli zaliczyć kilka próbnych „kółek” na tamtejszym torze.

Natomiast już w najbliższy weekend naszych reprezentantów czekają pierwsze oficjalne zawody. W sobotę w Rybniku-Chwałowicach rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej o Złoty Kilofek. Częstochowianie, którzy wystartują w tych zawodach to: Rafał Malczewski oraz Damian Synowiec. Dzień później dołączy do nich Marcin Bubel i cała trójka wystąpi w czwórmeczu o puchar firmy Wroban. Oprócz trójki częstochowian i zawodników gospodarzy podczas żużlowego weekendu w Rybniku miejscowej publiczości zaprezentują się jeźdźcy z: Gdańska, Wawrowa oraz Danii.

Początek sobotnich zawodów zaplanowano punktualnie na godzinę 16.00. Niedzielny czórmecz rozpocznie się natomiast o 13.00

Żródło: www.minizuzel.ckmfoto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *