Teraz albo… za rok.

W niedzielę o godzinie 11 na stadionie przy ul. Limanowskiego Raków Częstochowa podejmować bzie ekipę GKP Gorzów. Nasi piłkarze muszą wreszcie wygrać mecz u siebie jeżeli chcą zachować szansę na awans do II ligi w tym sezonie. Ekipa z Gorzowa prezentuje się ostatnio bardzo dobrze, a dodatkowo wspomagana będzie przez liczną grupę kibiców. Zapowiada się więc nam niezwykle emocjonująca niedziela.

Piłkarze Rakowa zawodzą w tym sezonie na własnym stadionie. Kibice mieli więc nadzieję, że seria wyjazdów na mecze z drużynami z dołu tabeli przyniosą naszym piłkarzom cenne punkty. Niespodziewanie jednak gracze Rakowa przywieźli tylko 1 punkt z Dobrzenia i 3 z Nowej Soli. Dokładając do tego porażkę z Pogonią w Świebodzinie to trudno o entuzjazm. Na szczęście liga układa się tak, że mimo słabszej formy podopieczni trenera Olbińskiego mają zaledwie 4 punkty straty do GKSu Katowice. Oprócz „GieKSy” do miejsca barażowego aspiruje także Gawin Królewska Wola. Obie drużyny mają teraz przed sobą trudne mecze i możliwe są potknięcia w derbach Katowic i w pojedynku Gawin – Polonia Słubice. Żeby jednak jakiekolwiek potknięcia rywali wykorzystać trzeba wygrywać i u siebie i na wyjeździe. Do końca zostało 5 kolejek więc do zdobycia 15 punktów. Pierwsze 3 trzeba jednak zdobyć na własnym stadionie w pojedynku z podopiecznymi Zenona Burzawy, którzy wiosną zdobyli już 12 punktów. Swojej szansy Raków musi szukać w nierównej formie rywali. GKP potrafił wygrać z Gawinem i GKSem, ale przegrywał z TORem Dobrzeń i Lechią na wyjazdach, a także stracił punkty u siebie z Zagłębiem Lubin II.

Kibice z Częstochowy liczą na postawę niezawodnego Piotrka Malinowskiego. Kibice przyjezdni (ma ich być 150) mają także swojego „Malinkę”, na którego jak do tej pory mogą liczyć. Maciej Malinowski strzelił w tym sezonie 12 goli w III lidze i jest liderem klasyfikacji strzelców w naszej grupie. To na tego zawodnika przede wszystkim uważać muszą nasi defensorzy.

Raków Częstochowa – GKP Gorzów – niedziela, godzina 11:00, stadion przy ul.Limanowskiego

Zestaw par 26 kolejki:
19 maja, godz.17:00
Rozwój Katowice – GKS Katowice
Arka Nowa Sól – Pogoń Świebodzin
Walka Makoszowy – Skalnik Gracze
TOR Dobrzeń Wielki – GKS Jastrzębie
Lechia Zielona Góra – Chrobry Głogów godz.11:00
Gawin Królewska Wola – Polonia Słubice godz.15:00
20 maja, godz.11:00
Zagłębie II Lubin – Szczakowianka Jaworzno
Raków Częstochowa – GKP Gorzów Wielkopolski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *