Unia Tarnów – Włókniarz Częstochowa

W dniu jutrzejszym w Tarnowie w ramach 5. kolejki Ekstraligi Żużlowej odbędzie się spotkanie pomiędzy miejscową Unią, a CKM-em Złomrexem Włókniarzem Częstochowa. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 18:00. Transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport.


Gospodarze jutrzejszego pojedynku są zdecydowanym faworytem, gdyż z dorobkiem czterech punktów zajmują wysoką trzecią pozycję w tabeli. Częstochowianie natomiast odnieśli w tym sezonie zaledwie jedno zwycięstwo na swoim terenie z Marmą Rzeszów 58:35 i z dwoma punktami są na odległej siódmej lokacie.

W drużynie tarnowskiej na pewno nie wystąpi Szwed Peter Ljung, który obecnie ma kontuzję kości piszczelowej. Pewny jest zaś występ Marcina Rempały, który zastąpi swojego starszego brata Jacka. Siłę zespołu „Jaskółek” stanowić będą Tomasz Gollob, Rune Holta i Janusz Kołodziej. Skład uzupełnią Jacek Gollob oraz dwójka juniorów – Kamil Zieliński i Danił Iwanow.

Po ostatniej porażce „Lwów” na własnym torze z Unibaksem Toruń, trener Piotr Żyto postanowił wprowadzić kilka zmian. Po półtora tygodniowej przerwie w ekipie częstochowskiej wystąpi Antonio Lindbaeck. Ponadto po raz pierwszy w mijającym sezonie wystartuje Christian Hefenbrock. Liderami naszego zespołu będą Greg Hancock i Sebastian Ułamek, którzy prezentują się najlepiej wśród częstochowian. Z numerem 1. prawdopodobnie pojedzie Lee Richardson, gdyż Sławomir Drabik jak i Lukas Dryml swoimi postawami na Mościckim torze nie zachwycali. Parę juniorską w zespole spod Jasnej Góry tworzyć będzie Mateusz Szczepaniak z Lewisem Bridgerem.

Aby myśleć o zwycięstwie aktualni wicemistrzowie Polski muszą pojechać mniej więcej na takim samym poziomie jak w ubiegłorocznym spotkaniu drugiej rundy, kiedy to wygrali z tarnowską Unią na jej torze 51:39 i tym samym przerwali czteroletnią passę zwycięstw „Jaskółek”. Czy ta sztuka powiedzie się częstochowskim „Lwom”? Przekonamy się o tym już jutro.

Przypuszczalne składy:

CKM Złomrex Włókniarz Częstochowa:
1. Lee Richardson
2. Antonio Lindbaeck
3. Sebastian Ułamek
4. Sławomir Drabik
5. Greg Hancock
6. Mateusz Szczepaniak
7. Lewis Bridger.

Unia Tarnów ŻSSA:
9. Tomasz Gollob
10. Marcin Rempała
11. Janusz Kołodziej
12. Jacek Gollob
13. Rune Holta
14. Kamil Zieliński
15. Danił Iwanow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *