Jasna sytuacja w AZS Częstochowa

Dziś w siedzibie klubu AZS Częstochowa S.S.A odbyła się konferencja prasowa poświęcona zaprezentowaniu obecnej sytuacji panującej w drużynie.

Spotkanie rozpoczęło się od parafowania nowych umów sponsorskich przez prezesów firm Wkręt-met oraz Domex. – Jest nam niezwykle miło, że główni sponsorzy zostają z nami – rozpoczął wiceprezes klubu Konrad Pakosz – chcę podkreślić, że umowy zostały zawarte tylko na sezon 2007/2008 i w tym okresie nazwa klubu pozostanie bez zmian i brzmieć będzie Wkręt-met Domex AZS Częstochowa – kontynuuje Pakosz.. – W sobotę podpisane zostały trzyletnie kontrakty z dwoma 19-letnimi wychowankami Metra Warszawa. Pierwszy z nich, Krzysztof Wierzbowski gra na pozycji przyjmującego, natomiast drugi, Andrzej Wrona jest środkowym bloku – dodał Pakosz. Jednocześnie też przedstawiciel klubu zdementował pogłoski o tym jakoby kontrakt z klubem podpisał Bartosz Janeczek. – Jesteśmy po rozmowach z tym zawodnikiem i musimy domówić jeszcze kilka szczegółów – poinformował Wojciech Klimas, Prezes firmy Wkręt-met.

Prezes klubu, Andrzej Szewiński zapytany o możliwość sprowadzenia do Częstochowy Krzysztofa Stelmacha w roli grającego drugiego trenera kategorycznie zaprzeczył. – Jeden z dziennikarzy napisał taką wiadomość, nie potwierdzając jej u źródła. Gdyby zadzwonił do klubu powiedziałbym mu, że Krzysztof Stelmach nie będzie trenerem AZS-u – ucina Szewiński. – Na chwilę obecną trenerem zespołu jest Radosław Panas, a pomagać mu będzie dotychczasowy statystyk Leszek Rus, który jest absolwentem AWF i ma II stopień trenerski – kończy Prezes.

Mimo, że w trakcie trwania konferencji niebo nad Częstochową było zachmurzone to sytuacja w klubie stawała się coraz bardziej klarowna. – Dysponujemy odpowiednim budżetem, by poważnie rozmawiać z poważnymi zawodnikami – zapewnił Wojciech Kilmas – Trzon zespołu niewiele zmieni się w stosunku do poprzedniego sezonu. Będzie on oparty na doświadczonych graczach o uznanej marce, jednak myślę, że w połączeniu z kilkoma młodymi siatkarzami stworzy to odpowiednią mieszankę. Do tej pory zarzucano nam, że odchodzimy od tradycji AZS-u jaką było inwestowanie w młodzież. Dostrzegliśmy ten błąd i zamierzamy stworzyć drużynę, która będzie miała przed sobą ciekawe perspektywy. Wierzę, że jeśli nie w tym, to w następnym sezonie odniesiemy znaczący sukces – zapowiedział właściciel klubu. – Do trzech razy sztuka! – podsumował Jarosław Łubianka, Prezes Zarządu firmy Domex.

Dodajmy, że obecnie skład Wkręt-metu Domex AZS liczy jedenastu zawodników i są to: Krzysztof Gierczyński, Piotr Gacek, Piotr Nowakowski, Marcin Wika, Paweł Woicki, Brook Billings, Andzrej Stelmach, Phil Eatherton, Robert Szczerbaniuk, Krzysztof Wierzbowski oraz Andrzej Wrona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *