Kolejny słaby mecz

Skalnik Gracze przyjechał do Częstochowy by bronić wyniku 0:0. Wielokrotnie na połowie Rakowa nie było żadnego piłkarza drużyny przyjezdnych, ale mimo to gospodarze znów zagrali na własnym boisku słaby mecz. Tym razem rywale do miejsca barażowego wygrali swoje mecze zgodnie po 3:0 i to sprawiło, że Raków szanse na awans ma wyłącznie matematyczne.

Można się było spodziewać, że mecz nie porwie swoją urodą. Piłkarze obu drużyn idealnie wpasowali się swoją szarą grę w deszczową pogodę tworząc marne widowisko dla wyłącznie 1000 osób zebranych w sobotę przy Limanowskiego. W pierwszej połowie ładny strzał Mariusza Przybylskiego, po którym bramkarz Skalnika z trudem wybił piłkę na róg rozbudził nadzieję miejscowych kibiców. Niestety na tym się skończyło. Raków nie miał tego dnia pomysłu na gęstą obronę przyjezdnych, a kolejne strzały z dystansu nie zmuszały Jakuba Belli do wysiłku. Po przerwie niewiele zmieniło się w grze obu drużyn. Dodatkowo na drugiej połowie było mniej widzów. Część poirytowana padającym deszczem i słabym poziomem zawodów udała się zapewne do domów oglądać mecz reprezentacji Polski w Baku. Kilka razy pokonać bramkarza gości próbował najaktywniejszy tego dnia Maksymilian Rogalski, ale do końca meczu wynik pozostał bezbramkowy. Zwycięstwa Gawinu i GKSu sprawiły, że Raków nawet jeżeli wygra w Słubicach zaległy mecz to będzie miał 2 punkty straty do Gawinu i 3 do GKSu, a przed sobą wyjazd do Katowic na mecz z Rozwojem i mecz u siebie z GKSem Jastrzębie, który już wywalczył sobie awans do II ligi. Włodarze Rakowa już mogą się rozglądać za wzmocnieniami na przyszły sezon w III lidze, bowiem z taką grą piłkarze Rakowa nie mają szans na baraże.

Raków Częstochowa – Skalnik Gracze 0:0