Przed meczem z Tarnowem

Już jutro w Częstochowie dojdzie do pojedynku 10. kolejki Ekstraligi Żużlowiej, w której zmierzą się zespoły miejscowego Złomrexu Włókniarza i Unii Tarnów. Obie drużyny chcą za wszelką wygrać w tym spotkaniu, ponieważ do zgarnięcia są trzy punkty.

Jeśli tarnowianie chcą opuścić pozycję outsidera w tabeli i zdobyć trzy punkty, muszą ten mecz wygrać przynajmniej 47:43. Częstochowianie z kolei, jeżeli ponownie chcą zająć miejsce w czołowej czwórce, nie mogą pozwolić sobie na przegraną z „Jaskółkami”.

Nie wiadomo kto z dwójki – Lukas Dryml bądź Antonio Lindbaeck, wystąpi w jutrzejszej potyczce. O wszystkim zadecyduje przedmeczowy trening i po nim trener Piotr Żyto i menadżer Robertem Jabłońskim zadecydują czy Czech, czy Szwed, wystąpi po stronie Włókniarza. Motorami napędowymi ekipie CKM-u będą Greg Hancock i Sebastian Ułamek, którzy po niezbyt udanych występach we Wrocławiu chcą się zaprezentować z jak najlepiej strony i tym samym pokazać, że nie można ich jeszcze skreślać. Kibice pod Jasną Górą liczą także na dobry występ Sławomira Drabika, który we wczorajszym ćwierćfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski w Krośnie z kompletem 12-stu punktów zajął 1. pozycję i podobnie może być jutro. W ekipie Włókniarza powinien wystartować Anglik Lee Richardson, dla którego będzie to drugi występ po chorobie przeziębienia(pierwszy zaliczy dziś w potyczce brytyjskiej Elite League). Parę juniorską tworzyć będzie znakomicie prezentujący się w tym sezonie na torach polskiej Ekstraligi – Mateusz Szczepaniak z Edwardem Kennettem, który także jest w dobrej dyspozycji.

Tarnowianie do Częstochowy przyjeżdżają w najsilniejszym składzie z Tomaszem Gollobem i Rune Holtą na czele. Gollob po raz pierwszy wyjedzie na tor po wypadku lotniczym, natomiast Holta drugi. Przypomnijmy, iż Norweg z polskim paszportem świetnie się zaprezentował podczas wtorkowego spotkania szwedzkiej Elitserien pomiędzy Vastervik, a Hammarby Sztokholm, kiedy to wywalczył 16 punktów. Do składu po kontuzji kości piszczelowej powraca Ljung, który może być nie wiadomą w ekipie Mariana Wardzały. Oprócz wspomnianych wcześniej Holty i Golloba siłę tarnowian może stanowić również Janusz Kołodziej, który wraca do dobrej formy sprzed dwóch lat, świadczy o tym udany występ w 1/4 finału IMP w Krośnie, kiedy to z 11 punktami na koncie zajął trzecie miejsce. Skład uzupełnią Jacek Rempała, Kamil Zieliński i Andrzej Głuchy. Mimo wyleczenia kontuzji prawdopodbnie w jutrzejszym pojedynku nie weźmie udziału Danił Iwanow. W związku z tym tarnowscy działacze postanowili ściągnąć Głuchego.

W pierwszym meczu tych ekip górą częstochowianie. Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się jutro. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na stadion przy ul. Olsztyńskiej 79, bo z pewnością emocji nie zabraknie. Początek spotkania zaplanowany został na godzinę 19:00. Zawody sędziował będzie Piotr Lis z Lublina.

Przypuszczalne składy:

Unia Tarnów:
1. Tomasz Gollob
2. Jacek Rempała
3. Janusz Kołodziej
4. Peter Ljung
5. Rune Holta
6. Kamil Zieliński
7. Andrzej Głuchy

Złomex Włókniarz Częstochowa:
9. Sławomir Drabik
10. Antonio Lindbaeck(Lukas Dryml)
11. Sebastian Ułamek
12. Lee Richardson
13. Greg Hancock
14. Mateusz Szczepaniak
15. Edwarda Kennett

Bilety na mecz:
– normalny 22 zł
– ulgowy 16 zł
– sektor centralny 35 zł
– program zawodów 3 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *