Ruszają prace nad ligą juniorów

Rozpoczęły się konsultacje z klubami Ekstraligi w sprawie ligi juniorów. Od 2008 roku kluby startujące w Speedway Ekstralidze muszą posiadać drużynę juniorów w liczbie co najmniej czterech zawodników do lat 21, posiadających licencję polską.

– Kluby mają wypowiedzieć się w zakresie szczegółów i rozwiązań regulaminowych ligi juniorów, a posłuży do tego wypełnienie specjalnej ankiety przygotowanej przez Zarząd – mówi Ryszard Kowalski, Prezes Zarządu.

Ankieta będzie pomocna m.in. do określenia formuły rozgrywanych meczów. Zarząd zaproponował klubom do wyboru: mecze (w zawodach uczestniczą dwie drużyny) rozgrywane w dzień zawodów o Drużynowe Mistrzostwo Polski, mecze rozgrywane w odrębnych terminach oraz czwórmecze rozgrywane w odrębnych terminach.

Do ustalenia pozostaje też czy w meczu ligi juniorów będzie brał udział zawodnik zgłoszony do składu meczu Speedway Ekstraligi. Klubowi włodarze muszą się również zastanowić nad tym czy regulamin ligi juniorów ma przewidywać możliwość oraz określać zasady posiadania klubu stowarzyszonego (kwestia zawierania przez spółkę umowy z klubem posiadającym drużynę juniorów).

Ankieta daje możliwość określenia innych wariantów rozgrywek, które mogą zaproponować udziałowcy spółki. Oni zaproponują także nagrody dla najlepszych zespołów rywalizujących w lidze juniorów.

Obecnie młodzieżowe rozgrywki w polskim żużlu funkcjonują pod auspicjami Polskiego Związku Motorowego (jeden z udziałowców EŻ). Zawodnicy rywalizują m.in. w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych i Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski.

źródło: inf. prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *