Narodziny rugby w Częstochowie

>Na rugbowej mapie Polski pojawił się nowy klub. Tym razem znalazło się kilku zapaleńców w Częstochowie, którzy wspólnymi siłami założyli Rugby Club Częstochowa.

Oto jak swój klub opisuje jeden z założycieli Mateusz Nowak:

Trudno oczekiwać, żeby ktokolwiek czytający ten artykuł słyszał o naszym klubie. Działamy na chwilę obecną w 100% amatorsko, a co więcej, jesteśmy jedyną drużyną istniejącą w naszym mieście i regionie.

Pomysł na grę w rugby zrodził się w naszych głowach całkowicie spontanicznie, niecały rok temu. Wtedy jednak skończyło się tylko na rozmowach i wstępnych ustaleniach co do kształtu naszej ekipy. Aktywnie działamy od wiosny tego roku, kiedy zaczęliśmy przeprowadzać pierwsze treningi.

Na dzień dzisiejszy nasza drużyna liczy 15 osób, jednak ta liczba powiększa się dosłownie z każdym treningiem. Wszyscy pochodzimy z roczników ’88 lub ’89. Początkowo członkami zespołu były osoby z częstochowskich osiedli „Północ” i „Tysiąclecie”, jednak z czasem zainteresownie grą sięgneło także innych dzielnic.

Dlaczego wybraliśmy właśnie rugby ? Trudno jednoznacznie powiedzieć. Większość z nas ma predyspozycje fizyczne do tego sportu, część po prostu zakochała się w tej grze. Rugby daje nam możliwość sprawdzenia swojej kondycji, siły i wytrzymałości na boisku. Spotykamy się regularnie raz w tygodniu, jednak odkąd zaczęły się wakacje powoli zwiększamy częstotliwość naszych spotkań.

Oprócz tego posiłkujemy się wiedzą na temat dyscypliny z internetu i „od święta” z telewizji. Niestey, z wiadomych powodów jesteśmy obecnie zmuszeni do rozgrywania jedynie wewnętrznych sparingów.

Rugby dostarcza nam ogromną dawkę pozytywnej energi i będziemy robić wszystko co w naszej mocy aby rozpropagować ten sport w naszym mieście i stworzyć możliwość prowadzenia lokalnych rozgrywek.

Rugby Club Częstochowa
Barwy: Zielono-Czarne
Data powstania: 23.07.2005 r.

Oficjalna strona: www.rcc.czest.pl

Zapraszamy na treningi wszystkich zainteresowanych rugby. Nie ma dla nas znaczenia Twoje doświadczenie w sporcie, warunki fizyczne, ani wiek. Miejsce na boisku jest dla każdego. Z nami w świetnej atmosferze przekonasz się, że rugby to więcej niż sport !

Pozdrawiamy wszystkich amatorskich rugbystów w całej Polsce !

Mateusz Nowak

źródło: rugby.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *