Ziębaczewski spotkał się z kibicami

w częstochowskiej kawiarence klubowej „Na wirażu” odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Speedway Fan Clubu Częstochowa. Gościem wczorajszego spotkania był nowy prezes Stowarzyszenia klubu CKM Włókniarz – Mirosław Ziębaczewski.

Ziębaczewski prezesem został 1. czerwca br. W ciągu kilku dni po tym wydarzeniu dobrał sobie grupę zaufanych ludzi, którzy weszli w skład zarządu stowarzyszenia i przez cztery najbliższe lata pracować będą dla dobra klubu. Minął już ponad miesiąc od objęcia tej funkcji przez Pana Mirosława. Jednak wciąż nie nastąpiło oficjalne przekazanie władzy w Stowarzyszeniu przez stary zarząd. Ma to dopiero nastąpić w ciągu najbliższych kilku dni.

Podczas spotkania Ziębaczewski opowiadał fanom, co udało sie dokonać w klubie od początku czerwca – „Minął dopiero miesiąc od kiedy objęliśmy władzę w Stowarzyszeniu. To dosyć krótki okres czasu, jednak już zostało podjętych kilka decyzji. Ogłosiliśmy nabór do szkółki żużlowej, w której zajęcia odbywają się pod opieką duetu trenerskiego Wiktor Jastrzębski-Andrzej Jurczyński. Jak na razie mamy około trzydziestu chętnych i myślę, że z tego grona uda nam się wybrać kilku chłopców, którzy w przyszłości będą stanowić o sile częstochowskiej drużyny. Chciałbym podkreślić, iż nabór do szkółki będzie prowadzony cały czas i skierowany jest szczególnie do chłopców z tzw. mniej zamożnych domów. Zrobimy wszystko, aby dla takich ludzi znalazł się sprzęt. Już zakupiliśmy nowy motocykl i sporo akcesoriów potrzebnych do jazdy na żużlu. Mam nadzieję, że wkrótce doczekamy się własnych wychowanków na skalę Sławomira Drabika, czy też Sebastiana Ułamka” – powiedział nowy prezes Włókniarza.

W kolejnej części spotkania Ziębaczewski nie krył uznania dla kibiców spod Jasnej Góry. „Od wielu lat jeżdżę na mecze wyjazdowe Włókniarza. Nasi kibice dodają kolorytu trybunom na wszystkich stadionach w Polsce. Bez Was byłoby szaro i smutno. W końcu Włókniarz jeździ dla kibiców. Bez Was ten sport nie miałby najmniejszego sensu” – mówił dalej Ziębaczewski. Oprócz tego prezes wierzy, iż współpraca na linii Stowarzyszenie CKM Włókniarz – Speedway Fan Club będzie przebiegać wzorcowo. Członkowie SFC zapewnili już działacza, że pomogą w organizacji imprez młodzieżowych oraz amatorskich na Arenie Częstochowa.

Na zakończenie spotkania sympatycy częstochowskiego żużla wręczyli prezesowi pamiątkowy puchar. Odbyły się też pamiątkowe zdjęcia. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż całe spotkanie przebiegło we wspaniałej atmosferze i na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

źródło: ckmwlokniarz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *