Rundę play-off w DMPN czas zacząć

Bardzo pracowity tydzień czeka zawodników amatoskiej sekcji Włókniarza Częstochowa. W najbliższy piątek bowiem amatorzy spod Jasnej Góry rozpoczną walkę w rundzie play-off Drużynowych Mistrzostw Polski Nieprofesjonalnych. Przeciwnikiem „biało-zielonych” będzie Zdzichtex Lublin. Dzień później z kolei w „Świętym Mieście” odbędzie rewanżowy mecz obu ekip.


Częstochowianie w ciągu ostatnich tygodni narzekali na spore problemy kadrowe. Już na początku sezonu kontuzji obojczyka doznał jeżdżący prezes Stowarzyszenia CKM Włókniarz – Mirosław Ziębaczewski. Poza tym w ostatnich pojedynkach w drużynie częstochowskiej nie jeździł również Mieczysław Krawczyk, który zanotował groźny upadek podczas I rundy DMPN. Tak więc na ostatnich spotkaniach częstochowianie pojawiali się w trzyosobowym składzie.

W półfinale DMPN „Lwy” nie powinni już narzekać na brak zawodników, gdyż w miniony czwartek na „Arenie Częstochowa” egzamin na certyfikat „ŻN” pozytywnie zdali: Robert Pasoń, Zbigniew Kasprzyk, Marcin Wilk, Mariusz Mamala i Daniel Nawojczyk. Dużym wzmocnieniem częstochowian przede wszystkim powinna być ostatnia dwójka. Zużlowcy ci mieszkają obecnie w Tarnowie, a na czwartkowym egzaminie jako jedyni uzyskali czasy poniżej 40 s.

Warto dodać również, iż na częstochowskim owalu licencję zdobył Lech Kędziora, który okazał się słabszy jedynie od dwójki tarnowian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *