Jankowski najlepszy w Częstochowie. Drabik i Miturski w szpitalu!

W rozegranej dziś szóstej edycji Pucharu Gorących Serc zwyciężył Łukasz Jankowski. Na drugim stopniu podium uplasował się Janusz Kołodziej, zaś na trzecim Sławomir Drabik.

Zawody zostały przerwane po 16-stym wyścigu, gdyż podczas tego biegu groźne upadki zanotowali dwaj zawodnicy Złomrexu Włókniarza Częstochowa – Sławomir Drabik i Borys Miturski. Odrazu po tym wypadku obaj żużlowcy opuścili stadion w karetce i zostali odwiezieni do szpitala. Na miejscu stwierdzono, że Drabik ma zgniecioną klatkę piersiową. Natomiast Miturski doznał kontuzji pęknięcia obojczyka. W powtórzonej szesnastej gonitwie zwyciężył Łukasz Jankowski i tym samym zagwarantował sobie wygraną w całych zawodach. Drugi do mety dojechał Patryk Pawlaszczyk, a trzeci Mateusz Kowalczyk, który w tym wyścigu zastępował Sławomira Drabika. Z powtórki tego biegu sędzia zawodów – Pan Jan Banasiak wykluczył Borysa Miturskiego za spowodowanie upadku „Slammera”.

Jak już Państwa wcześniej informowaliśmy, w imprezie tej, z powodu startu w Niemczech, nie wystąpił Sebastian Ułamek. Oprócz wychowanka częstochowskiego Włókniarza w szóstej edycji PGS zabrakło również Tomasza Bajerskiego. Żużlowca łotewskiego SC Daugavpils zastąpił Łukasz Loman. Zawodnik tego występu nie zaliczy do udanych, ponieważ zajął szesnastą lokatę.

Spośród rozegranych 16-stu gonitw najwięcej emocji dostarczył bieg pierwszy, bowiem najlepiej spod taśmy wyszedł Tomasz Jędrzejak, z którym szybko uporał się Sławomir Drabik i to on wygrał ten wyścig. Ponadto Jędrzejaka na dystansie wyprzedził także Janusz Kołodziej i zawodnik tarnowskiej Unii metę minął za plecami Drabika.

Wyścig trzeci był bardzo pechowy dla jednego z faworytów imprezy – Macieja Kuciapa. Żużlowiec Marmy Rzeszów bowiem najpierw został objechany przez Łukasza Jankowskiego na pierwszej prostej pierwszego okrążenia, a następnie zanotował defekt, jadąc na drugim miejscu. Wykorzystał to natychmiast Adam Pawliczek i dzięki temu zdobył dwa „oczka” w tej gonitwie. Jeden punkt natomiast przypadł Marcinowi Liberskiemu.

Oprócz zawodników, startujących w Pucharze Gorących Serc, na częstochowskim owalu zaprezentowali się też młodzi jeźdźcy z Częstochowy, w tym Kamil Mistygacz. Juniorzy ze „Świętego Miasta” kręcili bowiem próbne kółka na torze. Zgromadzeni kibice na „Arenie Częstochowa” zobaczyli także w akcji Józefa Jarmułę – byłego jeźdźca ekipy spod Jasnej Góry. Ponadto, po ośmiu gonitwach, odbył się również wyścig na bicyklach o nagrodę częstochowskiego artysty – Mariusza Chrząstka.

Wyniki:
1. Łukasz Jankowski (3,3,2,3) 11
2. Krzysztof Słaboń (2,3,3,2) 10
3. Maciej Kuciapa (d,3,3,3) 9
4. Sławomir Drabik (3,3,3,-) 9
5. Janusz Kołodziej (2,2,2,3) 9
6. Tomasz Jędrzejak (1,1,3,2) 7
7. Roman Chromik (0,2,0,3) 5
8. Michał Mitko (3,1,1,0) 5
9. Rafał Trojanowski (2,0,2,1) 5
10. Marcin Liberski (1,2,0,2) 5
11. Patryk Pawlaszczyk (1,1,1,2) 5
12. Borys Miturski (3,0,1,w) 4
13. Marcin Piekarski (0,2,1,1) 4
14. Rafał Szombierski (1,d,2,1) 4
15. Adam Pawliczek (2,d,0,d) 2
16. Łukasz Loman (0,1,0,0) 1
17. Mateusz Kowalczyk (0) 0
18. Piotr Jędrzejkiewicz NS

Bieg po biegu:
1. Drabik, Kołodziej, Jędrzejak, Chromik
2. Miturski, Trojanowski, Szombierski, Piekarski
3. Jankowski, Pawliczek, Liberski, Kuciapa (d/2)
4. Mitko, Słaboń, Pawlaszczyk, Loman
5. Jankowski, Kołodziej, Mitko, Szombierski (d/4)
6. Słaboń, Liberski, Jędrzejak, Miturski
7. Kuciapa, Chromik, Pawlaszczyk, Trojanowski
8. Drabik, Piekarski, Loman, Pawliczek (d/2)
9. Kuciapa, Kołodziej, Miturski, Loman
10. Jędrzejak, Szombierski, Pawlaszczyk, Pawliczek
11. Słaboń, Jankowski, Piekarski, Chromik
12. Drabik, Trojanowski, Mitko, Liberski
13. Kołodziej, Słaboń, Trojanowski, Pawliczek (d/4)
14. Kuciapa, Jędrzejak, Piekarski, Mitko
15. Chromik, Liberski, Szombierski, Loman
16. Jankowski, Pawlaszczyk, Kowalczyk, Miturski (w/su)

Sędzia zawodów: Jan Banasiak (Częstochowa)
Widzów: ok. 500

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *