Puchar Złomrexu

W niedzielę odbędzie się najsilniej obsadzony turniej w tym roku w Częstochowie – Puchar Złomrexu, połączony z Memoriałem im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Początek zawodów zaplanowany jest na godzinę 18:00.


O godzinie 17:00 natomiast czekają nie lada atrakcje fanów speedwaya, bowiem wtedy na scenie pokaże się częstochowski zespół muzyczny – „Krzyk”. Po koronacji zawodników, czyli ok. godz. 21:00, kibiców zabawiać będzie zespół „De Mono”. Tuż po występie „De Mono” odbędzie się pokaz sztucznych ogni. Żużlowe zawody otworzy tradycyjnie bieg poświęcony pamięci wieloletniego toromistrza częstochowskiego owalu – Jerzego Baszanowskiego.

W imprezie tej nie zabraknie m.in. zawodników Złomrexu Włókniarza: Grega Hancocka, Antonio Lindbaecka, Sebastiana Ułamka i Sławomira Drabika. Spośród czterech wymienionych jeźdźców „Lwów” największe szanse na zajęcie miejsca na podium ma Hancock, który na ligowych frontach prezentuje się przyzwoicie. Kibice „Lwów” liczą również na widowiskową jazdę ich ulubieńca – Sławomira Drabika. Szanse na zrehabilitowanie się po niezbyt udanym sezonie będą mieli też Sebastian Ułamek oraz Antonio Lindbaeck. Ponadto wystartuje też Christian Hefenbrock, który w trakcie sezonu 2007 wypożyczony został z Częstochowy do Grudziądza.

Pod Jasną Górą zjawi się czołowa ósemka tegorocznego cyklu Grand Prix z Nickim Pedersenem i Leigh Adamsem na czele. Obaj zawodnicy na pewno będą walczyć do końca o wygraną w tym turnieju. Zarówno Duńczykowi, jak i Australijczykowi sporo namieszać powinni Ryan Sullivan oraz Tomasz Gollob, którzy w bieżącym sezonie spisują się bardzo dobrze. Nie wykluczone też, że równorzędną walkę z wymienionymi wyżej faworytami nawiąże Chris Harris – jedna z rewelacji obecnego sezonu.

Oprócz wspomnianego wcześniej Sullivana na „Arenie Częstochowa” zaprezentują się też inni zawodnicy, którzy w 2003 roku wraz z pozostałymi żużlowcami Włókniarza świętowali zdobycie złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski. Mowa tu o: Rune Holcie, Grzegorzu Walasku i Andreasie Jonssonie.

Zwycięzca tego turnieju zgarnie 15 tysięcy złotych. Zawodnik, który uplasuje się na drugiej lokacie, zdobędzie 10 tys. zł, natomiast kwota w wysokości 5 000 złotych czeka na trzeciego żużlowca tych zawodów.

Lista startowa:
1. Sebastian Ułamek (Polska/Częstochowa)
2. Ryan Sullivan (Australia/Toruń)
3. Nicki Pedersen (Dania/Rzeszów)
4. Chris Harris (Anglia/Rybnik)
5. Sławomir Drabik (Polska/Częstochowa)
6. Rune Holta (Polska/Tarnów)
7. Lee Richardson (Anglia/Częstochowa)
8. Leigh Adams (Australia/Leszno)
9. Tomasz Gollob (Polska/Tarnów)
10. Greg Hancock (USA/Częstochowa)
11. Andreas Jonsson (Szwecja/Bydgoszcz)
12. Janusz Kołodziej (Polska/Tarnów)
13. Christian Hefenbrock (Niemcy/Grudziądz)
14. Grzegorz Walasek (Polska/Zielona Góra)
15. Lukas Dryml (Czechy/Częstochowa)
16. Antonio Lindback (Szwecja/Częstochowa)

R1. Mateusz Szczepaniak (Polska/Częstochowa)
R2. Borys Miturski (Polska/Częstochowa)

Ceny biletów:
– sektor centralny – 40 zł
– bilet normalny – 25 zł
– bilet ulgowy – 20 zł
Karnety obowiązują

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *