Przypomnieć sobie smak zwycięstwa

Piłkarze Rakowa po świetnym początku sezonu ostatnio spisują się znacznie słabiej. Okazję do przełamania złej passy będą mieli już w najbliższą sobotę o godzinie 15. Częstochowianie powinni być dodatkowo zmobilizowani pozycją najbliższego rywala. Przyjdzie im się bowiem zmierzyć z Gawinem Królewska Wola, wiceliderem rozgrywek.

Gawin jest obecnie w wybornej formie. Podopieczni trenera Janusza Kudyby wygrali trzy ostatnie spotkania, a ostatni raz przegrali na początku września. Imponuje zwłaszcza świetna postawa strzelecka piłkarzy z Królewskiej Woli. W wygranych ostatnio spotkaniach trzykrotnie pokonali bramkarza z Gorzowa, a po cztery bramki wbili Pogoni Świebodzin i Skalnikowi Gracze. W popisach strzeleckich dowodzi głównie duet napastników Piotr Burski – Mateusz Piątkowski.

Swojej szansy gracze trenera Olbińskiego szukać mogą w niedoświadczonych bramkarzach Gawinu. Bramki strzeże bowiem 19-letni Adrian Masarczyk, który jednak ostatnio poprawił swą dyspozycję i zachował czyste konto w ostatnich dwóch występach. Klub z Królewskiej Woli stracił wprawdzie jak dotychczas najwięcej goli z ligowej czołówki, ale liczbą strzelonych bramek zaczyna już dorównywać właśnie piłkarzom Rakowa. Tutaj szansę do poprawienia nie najlepszej ostatnio opinii mieć będą nasi obrońcy, których niefrasobliwość musi niepokoić zarówno trenera, jak i bramkarza zespołu. Sobotni pojedynek będzie także okazją by po raz pierwszy sięgnąć do kieszeni nowego sponsora, który zobowiązał się płacić za każdą bramkę strzeloną przy Limanowskiego. Jak do tej pory pan Sztolcman nie miał okazji się wykazać, a należy kuć żelazo póki gorące. Życie bowiem już nie raz pokazało, że związki polityki i sportu bywają niezwykle krótkie.

Pary XI kolejki:

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Rozwój Katowice
Chrobry Głogów – Arka Nowa Sól
GKP Gorzów Wielkopolski – Miedź Legnica
Pogoń Świebodzin – MKS Kluczbork
Skalnik Gracze – Koszarawa Żywiec
Raków Częstochowa – Gawin Królewska Wola
Polonia Słubice – Lechia Zielona Góra
Unia Kunice – Walka Makoszowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *