Siatkarze AZS-u po czterech kolejkach PLS

Siatkarze Wkręt-metu Domexu AZS Częstochowa rozegrali do tej pory cztery spotkania Polskiej Ligi Siatkówki bieżącym sezonie. Nadszedł więc czas na podsumowanie tych spotkań w wykonaniu naszych graczy.

Podopieczni Radosława Panasa tegoroczny sezon w PLS rozpoczęli od wymęczonego zwycięstwa z Jadarem Sport Radom na własnym terenie. O wygranej AZS-u w tym spotkaniu zadecydował tie-break, w którym to dzięki skutecznej grze Krzysztofa Gierzyńskiego „Akademicy” wygrali piąty set 15:13, a cały mecz 3:2. Po zwycięstwie w inauguracyjnym spotkaniu z Jadarem, siatkarze spod Jasnej Góry udali się do Warszawy, by w ramach 2. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki zmierzyć się z miejscową J.W. Construction AZS Politechniką. Biorąc pod uwagę mecz z Radomiem wszystko wskazywało na to, iż częstochowian czeka trudny pojedynek. Tak się jednak nie stało, bowiem „Akademicy” spod Jasnej Góry szybko i łatwo rozprawili się zawodnikami ze stolicy, wygrywając 3:0. Kilka dni później azetesiakom przyszło się zmierzyć, w rozegranym awansem meczu 4. kolejki PLS, na wyjeździe ze Skrą Bełchatów. Pomimo, iż aktualni mistrzowie Polski byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania, to zawodnicy obu zespołów w hali Energetyk stworzyli bardzo ładne widowisko. Ostatecznie bełchatowianie wygrali tę potyczkę 3:2. Po udanych meczach w Warszawie i Bełchatowie wszyscy sympatycy siatkówki ze „Świetego Miasta” myśleli, że bezproblemowo częstochowianie poradzą sobie w pojedynku z BKSCh Delectą Bydgoszcz. Jednak prawda stała się inna, bowiem nieoczekiwanie nasz zespół został pokonany przez Delectę 2:3. Tak więc AZS Częstochowa po czterech spotkaniach w Polskiej Lidze Siatkówki z dorobkiem 7 punktów zajmuje czwartą lokatę.

W najbliższą sobotę (20. października) zawodnicy czwartej drużyny w Polsce rozegrają pierwszą potyczkę w Pucharze Konfederacji CEV. Przeciwnikiem AZS-u będzie niemieckie Evivo Duren. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Niemczech, natomiast rewanż tydzień później w Częstochowie. Miejmy nadzieję, że w tych meczach nasi ulubieńcy zaprezentują lepszy styl gry i odzyskają zaufanie swoich kibiców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *