Hit w Olsztynie

Jutrzejszy pojedynek w Olsztynie, pomiędzy miejscowym Mlekpolem AZS, a częstochowskim Wkręt-metem Domexem AZS Częstochowa, to bez wątpienia hit szóstej kolejki Polskiej Ligi Siatkówki. Po wygranych spotkaniach w Pucharze CEV z Evivo Duren (3:0 oraz 3:1) i PLS z Jastrzębskim Węglem (3:1), podopieczni Radosława Panasa z pewnością mają cel – przedłużyć passę zwycięstw.

Olsztynianie z kolei za wszelką cenę bedą chcieli odbudować się po nieudanym meczu rewanżowym 1/16 CEV Cup z Peppe Jeans Lennik (przegrali 2:3, a w „złotym” secie 13:15). Nie będzie im jednak łatwo wykonać to zadanie, bowiem zabraknie Pawła Zagumnego i prawdopodobnie Grzegorza Szymańskiego. W związku z problemami zdrowotnymi podstawowych zawodników, olsztynianie chcieli przełożyć tę potyczkę, ale PLS nie chciała się na to zgodzić.

Liderami AZS-u Olsztyn będą Sinan Tanik oraz pozyskany latem Bjorn Andrae. Tę dwójkę wspierać powinien Wojciech Grzyb.

Trzon „Akademików” z Częstochowy natomiast tworzyć będą Brook Billings i Krzysztof Gierczyński, który został zawodnikiem meczu z Jastrzębskim Węglem.

Siatkarze spod Jasnej Góry spotkali się już w tym roku z graczami Ireneusza Mazura. Miało to miejsce podczas memoriału im. Zdzisława Ambroziaka, kiedy to górą okazali się „Akademicy” z Olsztyna, wygrywając 3:0. Jak będzie tym razem? Przekonamy się o tym już jutro. Początek o godzinie 18:30. Transmisja z tego meczu na antenie Polsatu Sport.

Mlekpol AZS Olsztyn:
Sinan Cem Tanik
Wojciech Grzyb
Marcin Lubiejewski
Artur Jacyszyn
Paweł Kuciński
Björn Andrae
Marcin Kudłacik
Grzegorz Szymański
Michał Ruciak
Grzegorz Pietkiewicz
Łukasz Szablewski
Richard Lambourne
Tomasz Stańczuk
Marcin Możdżonek
Marek Wawrzyniak

Wkręt-met Domex AZS Częstochowa:
Gierczyński Krzysztof
Gacek Piotr
Nowakowski Piotr
Stelmach Andrzej
Wika Marcin
Woicki Paweł
Janeczek Bartosz
Gradowski Wojciech
Billings Brook
Wrona Andrzej
Phillip Eatherton
Wierzbowski Krzysztof
Szczerbaniuk Robert

Składy za: azsczestochowa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *