Maślanka: Rozstajemy się z Drymlem z żalem

W środę (28. listopada) czeski żużlowiec Lukas Dryml wypożyczony został z Częstochowy do Ostrowa Wielkopolskiego. Prezes Włókniarza – Marian Maślanka podkreślił, iż Dryml bardzo pozytywnie wpisał się w pamięć częstochowskich kibiców. Dlatego włodarze klubu spod Jasnej Góry rozstawali się z nim z żalem.

„Wszyscy o tym wiemy, że Lukas to ambitny zawodnik. Aby się rozwijać, chciał startował we wszystkich meczach, a my nie mogliśmy mu tego zagwarantować. Dlatego zdecydowaliśmy się go wypożyczyć” – mówi szef częstochowskiego speedway’a.

O uczestnika przyszłorocznej edycji cyklu Grand Prix starało się aż sześć klubów, w tym cztery ze Speedway Ekstraligi. Ostatecznie jednak zdecydował się przenieść do KM-u Ostrów Wielkopolski.

„On też niechętnie zmieniał klub, bo przecież we Włókniarzu odbudował się po kilku nieudanych sezonach. Przyrzekliśmy sobie, że za rok będziemy rozmawiać o jego powrocie. Zresztą powie o tym sam, bo w połowie grudnia zamierza przyjechać do Częstochowy i pożegnać się z kibicami” – zakończył Maślanka.

źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *