Nowakowski i Janeczek wrócili do Częstochowy

Wczoraj reprezentacja Polski skończyła pierwszy tydzień przygotowań do turnieju preeliminacyjnego w Szombathely. W poniedziałek w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale na kolejne treningi trenerzy wybrali już tylko 16 siatkarzy. W związku z tym do klubów powrócili m.in. zawodnicy z Częstochowy: Bartosz Janeczek i Piotr Nowakowski.


Do swoich klubów wrócili również: Jakub Jarosz (ZAKSA Kędzierzyn Koźle), Bartłomiej Neroj (PGE Skra Bełchatów) oraz Paweł Rusek (Jastrzębski Węgiel). Na zgrupowaniu nie stawił się Łukasz Kadziewicz, który nadal zmaga się z kontuzją.

Dalej z kadra trenować będzie częstochowski libero Piotr Gacek, który ma bardzo duże szanse wyjazdu na turniej, ponieważ jego „konkurent” na tej pozycji- Krzysztof Ignaczak zmaga się z bólem barku. W 16 znalazł się również przyjmujący naszej drużyny- Marcin Wika. W jego przypadku natomiast sytuacja jest bardziej skomplikowana, ponieważ pozycja przyjęcia z atakiem jest bardzo mocno obsadzona.

23 listopada Polacy udadzą do Czech, gdzie rozegrają dwa mecze sparingowe. Na turniej, który odbędzie się dniach 28.11- 2.12 wyjadą 27 listopada.

16, która pozostała w kadrze:

Rozgrywający: Paweł Zagumny, Łukasz Żygadło

Libero: Piotr Gacek, Krzysztof Ignaczak

Przyjmujący: Sebastian Świderski, Piotr Gruszka, Michał Winiarski, Michał Bąkiewicz, Marcin Wika, Bartosz Kurek

Atakujący: Mariusz Wlazły, Grzegorz Szymański

Środkowi: Daniel Pliński, Marcin Możdżonek, Wojciech Grzyb, Wojciech Jurkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *