SPS: Porażka po walce

Niestety porażką po pięciu setach zakończył się mecz pomiędzy SPS-em AZS Politechniką Częstochowską a TS Wisłą Enion Kraków. Zawodniczki przyjezdne, mimo, że występowały osłabione brakiem Magdaleny Śliwy okazały się lepsze. Mecz obfitował w długie i ciekawe akcje.

Przed spotkaniem odbył się konkurs dla kibiców zorganizowany dzięki współpracy z Restauracją KFC, mieszczącej się w Alei NMP 46. W przerwach między setami występował zespół cheerleaderek „Tańczące Dwudziestki” prowadzony przez Panią Katarzynę Naij.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki, która trwała do połowy seta. Wtedy to Krakowianki uzyskały kilku punktową przewagę, którą utrzymały już do końca partii, wygrywając ją 25:20. Seta drugiego z „wysokiego C” rozpoczęły nasze siatkarki, osiągając wysoką przewagę od pierwszych piłek. Pod koniec goście zaczęli odrabiać straty, jednak czas, o który poprosił częstochowski trener uspokoił grę i pozwolił wygrać tę część meczu 25:22. Trzeci set to gra punkt za punkt od początku do końca. Na szczęście więcej zimnej krwi w decydujących akcjach miały podopieczne Mariana Kardasa i trzecią odsłonę meczu zwyciężyły 25:23. W secie czwartym mogliśmy oglądać niemalże kopię drugiego seta, niestety w odwrotnym znaczeniu. Prowadzanie od początku objęła Wisła i utrzymywała je do samego końca, wygrywając 25:22. Tym samym do rozstrzygnięcia wyniku spotkania potrzebny był tie-break. A w tym od samego początku inicjatywę przejęły nasze rywalki. 0:4 to rezultat, przy którym trener gospodarzy zdecydował się po raz pierwszy poprosić o przerwę dla swojego zespołu. Po tym time-out’cie obraz gry Częstochowianek nie poprawił się i przy wyniku 3:9 trener Kardas po raz drugi zaprosił swoje podopieczne na krótką rozmowę. Gdy zawodniczki Politechniki przegrywały już 4:12 w polu zagrywki pojawiła się Edyta Węcławek. Przy serwisie popularnej „Błyskawicy” udało się zniwelować straty do 4 punktów. Jednak siatkarki ze stolicy Małopolski zdołały dopełnić dzieła i ostatecznie zwyciężyły 15:11 i cały mecz 3:2.

W naszym zespole pozostał niedosyt po „pięknej porażce”, ale także radość z wyrwanego jednego punktu faworyzowanym rywalkom. W dniu dzisiejszym dla SPS-u najwięcej punktów zdobyła Edyta Węcławek (19 punktów). Oprócz Edyty punktowały: Urszula Jędrys-Szynkiel (13 punktów), Dorota Malinowska (11), Marzena Nieczyporowska (10), Aleksandra Król (5) oraz Magdalena Pietroczuk (4). W roli libero występowała Marta Kędzia, na zmianach pojawiała się Joanna Kowalska.

SPS AZS Politechnika Częstochowska – TS Wisła Enion Kraków 2:3 (20:25, 25:22, 25:23, 22:25, 11:15)