XIV Halowy Turniej Oldbojów w Piłkę Nożną 5-cio Osobową o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy

Od 20 października przez 5 kolejnych weekendów trwała walka o miano najlepszej halowej drużyny oldbojów w Częstochowie. Aby poznać ostateczne rozstrzygnięcia trzeba było obejrzeć 78 pasjonujących spotkań. Widzowie obecni podczas wszystkich meczów, aż 405 razy oklaskiwali strzelców bramek, wśród których najlepszym okazał się Wojciech Szymczyk (Abstynent) z 24 bramkami.

W walce o mistrzostwo udział wzięło wielu zawodników, których umiejętności wzbudzały podziw zgromadzonej publiczności. Byli wśród nich gracze doskonale rozpoznawalni przez sympatyków piłki nożnej: Jan Spychalski, Jan Teodorczyk, Sławomir Palacz, Krzysztof Kołaczyk. Najbardziej wartościowym graczem turnieju został uznany Dariusz Gładysz z TRW POLSKA.

Mecz finałowy, w którym zmierzyły się ze sobą drużyny TRW POLSKA i KOMOBEX – INEL zasługiwał na miano najlepszego spotkania rozgrywek. Mimo, iż po pierwszej połowie po bramkach Dariusz Gładysza (8’) i Jarosława Szwaji (10’) TRW POLSKA prowadziło 2:0 to ciągle ostateczny wynik był otwarty. Waleczność drużyny KOMOBEX – INEL widzowie poznali już w meczach półfinałowych gdzie do połowy przegrywając w takim samym stosunku z Abstynentem ostatecznie zwyciężyli 4:2. O wyniku miało zdecydować ostatnie 15 minut spotkania.

Początek drugiej części meczu należał jednak znowu do TRW POLSKA. Za sprawą bramki Roberta Ciupy (18’) drużyna w biało-czerwonych strojach prowadziła już 3:0. To podziałało na graczy KOMOBEX – INEL jak płachta na byka i szybko zaczęli odrabiać straty. Po trafieniach Mirosława Bukalaka (22’) i Zbigniewa Bergiera (24’) byli bliscy wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do graczy TRW POLSKA. W 28 minucie meczu na 4:2 podwyższył Piotr Ujma i zwycięstwo TRW POLSKA w XIV Halowym Turnieju Oldbojów o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy stało się faktem.

Puchar z rąk Jacka Bednarskiego, Z-cy Prezydenta Miasta Częstochowy odebrał Dariusz Gładysz, a cała drużyny TRW POLSKA wraz z publicznością odśpiewała przebój grupy Queen – We are the champions.