Katowice zdobyte

Młody zespół UKS SP 27 Katowice okazał się wymagającym rywalem, ale TYTAN Częstochowa wrócił ze Śląska z punktami. Naszych koszykarzy do zwycięstwa poprowadził Adam Karkoszka.

Karkoszka już od samego początku prowadził grę naszej drużyny zapewniając TYTANowi bezpieczną przewagę. Świetnie w obronie spisywał się Robert Pęczak i dzięki temu po 10 minutach gry drużyna Janusza Ferenca prowadziła 28:17.

W II kwarcie drużyna z Katowic zaprezentowała się już znacznie lepiej stawiając zacięty opór drużynie z Częstochowy. Dobre zmiany dali doświadczeni Chądzyński i Owusu, a pod koszem świetnie radził sobie Janusz Sośniak i TYTAN utrzymał przewagę z I kwarty prowadząc do przerwy 51:40.

W trzeciej części meczu drużyna gospodarzy stara się odrabiać straty, ale na przeszkodzie znów staje im Karkoszka. Świetnie dysponowany tego dnia rozgrywający dał kolejny popis rzutowy i wspierany przez Dawida Jareckiego odparł ataki katowiczan i TYTAN przed IV kwartą mógł czuć się pewny zwycięstwa.

W ostatnich minutach meczu rywale starali się jak mogli zmniejszyć stratę i udawało im sie głównie za sprawą rzutów trzypunktowych. Drużyna z Częstochowy kontrolowała jednak przebieg meczu na tyle by spokojnie dowieźć zwycięstwo do końca. Bohaterem spotkania jest niewątpliwie Adam Karkoszka, który trafił tego dnia 7 z 13 rzutów za trzy.

UKS SP27 Katowice – TYTAN Częstochowa 80:89 (17:28,23:23,20:22,20:16)

Karkoszka 34, Sośniak 17, Szynkiel 8, Jarecki 8,Tomzik 7, Pęczak 6, Owusu 4,Wolnik 2, Wojciechowski 2, Chądzyński 1, Szymczyk 0