Miturski o kadrze

W tym tygodniu została ogłoszona lista zawodników, których powołano do kadry Polski zarówno seniorów, jak i juniorów. W reprezentacji juniorskiej znalazł się m.in. Borys Miturski.

18-letni zawodnik Włókniarza Częstochowa w sierpniu br. osiągnął swój życziowy sukces – zajął czwarte miejsce w finale IMEJ w Częstochowie. Głównie to spowodowało, iż Miturski znalazł się w kadrze juniorów na przyszły rok.

Sam zawodnik jednak o tym, że powołano go do reprezentacji „biało-czerwonych”, dowiedział się czytając gazetę – „Przeglądając Tygodnik Żużlowy natknąłem się na artykuł, który zawierał listę zawodników powołanych do kadry. Bardzo miło się zaskoczyłem, ponieważ wśród wielu nazwisk dobrych żużlowców odnalazłem również siebie” – powiedział zainteresowany.

Żużlowiec zapowiada, że przyszły sezon ma być lepszy od minionego. Reprezentant „Lwów” chce startować w krajowych imprezach młodzieżowych. Jednak jego marzeniem jest miejsce w składzie Włókniarza na mecz Speedway Ekstraligi. Miturski przyznał też, iż w 2008 roku chce dobrze zdać maturę – „Obok języka polskiego i angielskiego będę pisał również biologię. Trzeba profesjonalnie traktować sport, ale także zdobywać wykształcenie” – dodaje zawodnik.

Park maszynowy żużlowca w przyszłym sezonie będzie się składał najprawdopodobniej z dwóch motocykli – „Słyszałem, że za zwycięstwo w młodzieżowej ekstralidze spółka przewiduje motocykle. Muszę odpowiednio zmobilizować siebie i kolegów z zespołu, by zgarnąć pełna pulę” – zakończył z uśmiechem junior „Lwów”.

źródło: ckmwlokniarz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *