Pierwszy mecz z Iskrą już dziś

Dzisiaj, tj. 11. grudnia, powracają rozgrywki Pucharu CEV. W 1/8 tych rozgrywek Wkręt-met Domex AZS Częstochowa zagra z Iskrą Odincowo. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Moskwie. Rewanż 19. grudnia w częstochowskiej Hali Polonia.

Gospodarze dzisiejszego pojedynku – Iskra Odincowo to zdecydowany faworyt rywalizacji z „Akademikami”, jak i całych rozgrywek CEV Cup. W swoich szeregach ma bowiem takie gwiazdy jak: Giba, Pavel Abarnow, Aleksiej Kuleszow, Aleksiej Werbow czy Johen Schops. Nazwiska tych graczy przyprawia o gęsią skórkę. Z pewnością więc nie będzie łatwo podopiecznym Radosława Panasa wywieźć z Odincowa zwycięstwa.

Po fatalnej porażce w Kędzierzynie z tamtejszym ZAK-iem częstochowianie nie są na pewno w dobrych humorach. Jednak zawodnicy wicelidera tabeli PLS zapowiadają, że chociaż spróbują powalczyć o jak najlepszy wynik w spotkaniu z Rosjanami. Częstochowianie zagrają bez Brooka Billingsa, który przez cztery tygodnie leczył kontuzję kości strzałkowej. W Kędzierzynie z powodu problemów zdrowotnych zabrakło Roberta Szczerbaniuka. Dziś jednak popularny „Benek” powinien wyjść na parkiet. Zarówno kapitanem, jak i liderem gości będzie niezawodny w tym sezonie Krzystof Gierczyński. Przypomnijmy, iż w ubiegłym tygodniu „Gierek” został powołany do kadry reprezentacji Polski na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich.

Kto wygra dzisiejszą potyczkę i tym samym przybliży się do awansu do ćwierćfinału Pucharu CEV? Zobaczymy. Początek spotkania o godzinie 17:30 (czasu polskiego).

Iskra Odincovo:
Pavel ABRAMOV
Anton ASTASHENKOV
Mikhail BEKETOV
Alexander BUTKO
Gilberto GODOY FILHO
Denis KALININ
Sergey KHOROSHEV
Taras KHTEY
Dmitry KOVYRIAEV
Alexey KULESHOV
Oleg SAMSONYCHEV
Jochen SCHÖPS
Alexey VERBOV

Wkręt-met Domex AZS Częstochowa:
Gierczyński Krzysztof
Gacek Piotr
Nowakowski Piotr
Stelmach Andrzej
Wika Marcin
Woicki Paweł
Janeczek Bartosz
Gradowski Wojciech
Billings Brook
Wrona Andrzej
Phillip Eatherton
Wierzbowski Krzysztof
Szczerbaniuk Robert

składy za: azsczestochowa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *