Turniej Mikołajkowy dla Kuciapy

Z pewnością mało kto się spodziewał, że zwycięzcą wczorajszego Turnieju Mikołajkowego zostanie Maciej Kuciapa. Żużlowiec Marmy Rzeszów w biegu finałowym pokonał Tomasza Bajerskiego.

Fotorelacja z imprezy >>>TUTAJ<<

Częstochowski tor nie wyglądał najlepiej. Organizatorzy zawodów postanowili zatem zmienić formułę ich rozgrywania. Zawodnicy jeździli w parach na dystansie dwóch okrążeń. Zwycięzca duetu awansował do dalszej części zawodów.

Oprócz ciekawie zapowiadających się wyścigów, Stowarzyszenie CKM Włókniarz przygotowało dla kibiców wiele atrakcji – m.in. konkursy o gry planszowe czy też pokaz pirotechniki scenicznej.

Do największej niespodzianki w tych zawodach doszło w czwartej gonitwie I rundy, w której to spotkali się Marcin Piekarski oraz Grzegorz Walasek. W rywalizacji tej lepszy okazał się „Piekar” i to on uzyskał awans do ćwierćfinału. Kolejna faza rozgrywek nie była już szczęśliwa dla wychowanka Włókniarza Częstochowa. Przegrał on bowiem z Mariuszem Puszakowskim w ćwierćfinale. Ostatecznie Piekarski uplasował się na szóstej pozycji. Inny jeździec Włókniarza – Mateusz Szczepaniak odpadł już w eliminacjach, przegrywając z Piotrem Świderskim.

Pierwszy wyścig półfinałowy przebiegł bez niespodzianek. Zwyciężył w nim bowiem Maciej Kuciapa przed Mariuszem Puszakowskim. W drugim półfinale z kolei Stanisław Burza musiał uznać wyższość Tomasza Bajerskiego.

Tuż przed wyścigiem o trzecie miejsce rozegrany został bieg poświęcony pamięci wielkiego toromistrza owalu przy ul. Olsztyńskiej 79 – Jerzego Baszanowskiego. W gonitwie tej udział wzięli Marcin Piekarski i Kamil Mistygacz. Wyścig ten wygrał Piekarski, który tym samym zdobył puchar zmarłego toromistrza. Dodajmy również, że Mistygacza zgromadzeni fani na „Arenie Częstochowa” oglądali przed drugą serią startów imprezy. Wówczas „Migacz” kręcił próbne kółka na torze.

W gonitwie o najniższy stopień podium zmierzyli się Stanisław Burza i Mariusz Puszakowski. Konfrontację o trzecią lokatą wygrał popularny „Puzon”.

Zaraz po biegu finałowym kilka okrążeń na jednym kole przejechali: Michał i Mateusz Szczepaniakowie oraz Stanisław Burza. Spośród tej trójki najlepiej prezentował się Michał Szczepaniak. W tej rywalizacji drugi był młodszy brat „Szczepana” Mateusz, a trzeci Burza.

Na zakończenie Turnieju Mikołajkowego prezes Stowarzyszenia CKM Włókniarz – Mirosław Ziębaczewski powiedział, iż na wiosnę zaplanowano kolejny turniej indywidualny w „Świętym Mieście”. Wystartować w nim mają zawodnicy, którzy wczorajszego wieczora jeździli na „Arenie Częstochowa”.

Wyniki:
1. Maciej Kuciapa
2. Tomasz Bajerski
3. Mariusz Puszakowski
4. Stanisław Burza
5. Piotr Świderski
6. Marcin Piekarski
7. Roman Povazhny
8. Adam Skórnicki
9. Artur Pietrzyk
10. Michał Szczepaniak
11. Grzegorz Walasek
12. Roman Chromik
13. Marcin Rempała
14. Łukasz Jankowski
15. Adam Pawliczek
16. Mateusz Szczepaniak
17. Kamil Mistygacz NS

Bieg po biegu:

Eliminacje:
1. Burza, Jankowski
2. Świderski, Mat.Szczepaniak
3. Puszakowski, Rempała
4. Piekarski, Walasek
5. Bajerski, Mich.Szczepaniak
6. Povazhny, Chromik
7. Kuciapa, Pietrzyk
8. Skórnicki, Pawliczek

Ćwierćfinały:
1. Kuciapa, Skórnicki
2. Burza, Povazhny
3. Bajerski, Świderski
4. Puszakowski, Piekarski

Półfinały:
1. Kuciapa, Puszakowski
2. Bajerski, Burza

Bieg o Puchar Toromistrza Jerzego Baszanowskiego: Piekarski, Mistygacz

Bieg o III miejsce: Puszakowski, Burza

Finał: Kuciapa, Bajerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *