Gala Lodowa w Opolu dla „Miedziaka”

Adrian Miedziński zwyciężył w dzisiejszej Gali Lodowej w Opolu. Organizatorami imprezy byli Piotr Żyto i Andrzej Hawryluk. Udziału w zawodach, z powodu choroby, nie wziął Piotr Świderski. W związku z tym biegi, w których miał jeździć zawodnik RKM-u Rybnik, rozgrywane były w trzyosobowym składzie.

Pierwotnie zawody miały zostać rozegrane o godzinie 18:00. Jednak ze względu na jazdę samochodem, po tafli w „Toropolu”, znanego kierowcy – Pawła Dytko, początek imprezy organizatorzy postanowili przesunąć na godzinę 19:00. Wówczas odbywała się prezentacja zawodników, startujących w zawodach.

Już w pierwszym wyścigu turnieju zobaczyliśmy ciekawą rywalizację. Najlepiej ze startu wyszedł Adam Czechowicz, zaciętą walkę podjął z nim Adam Skórnicki. Ostatecznie Reprezentant PSŻ-tu Poznań wyprzedził żużlowca Kolejarza Opole na ostatnim łuku. Trzeci do mety dojechał Grzegorz Walasek, który kompletnie nie liczył się w walce o czołowe pozycje zarówno w tej gonitwie, jak i w całych zawodach.

W biegu trzecim na taflę upadli Mirosław Kowalik oraz Mirosław Kowalik. Sędzia nie wykluczył nikogo z tej dwójki i druga odsłona trzeciej gonitwy odbyła się w pełnej obsadzie. W powtórzonym wyścigu zwyciężył Mateusz Kowalczyk. Za plecami jeźdźca Włókniarza Częstochowa metę minęli kolejno: Mirosław Kowalik, Łukasz Kasperek, a Adrian Miedziński, jadąc na drugiej pozycji, zanotował upadek.

Najwięcej emocji dostarczyła szósta gonitwa. Spod taśmy startowej najlepiej wystrzelił Łukasz Kasperek. Jednak na dystansie wyprzedził go najpierw Adam Skórnicki, który na kresce pojawił się pierwszy, a następnie po znakomitej szarży – Tomasz Bajerski.

Bieg dziesiąty to bardzo dobra jazda Adriana Miedzińskiego, który wygrał ten wyścig. Na drugim miejscu uplasował się Skórnicki, a z pierwszego na trzecie spadł Tomasz Schmidt. Wyścigu z powodu upadku nie ukończył Grzegorz Walasek.

W gonitwie jedenastej na pierwszym łuku Łukasz Kasperek potrącił Tomasza Jędrzejaka, po czym drugi miał wiele pretensji do pierwszego. Pomimo spowodowania upadku „Ogóra”, Kasperek nie został wykluczony z powtórki wyścigu. W drugim podejściu tego biegu wygrał Mirosław Kowalik przed Jędrzejakiem oraz Kasperkiem.

Po rundzie zasadniczej pewne już było, że w wyścigu finałowym znajdą się Mateusz Kowalczyk i Mirosław Kowalik. „Kowal” uzbierał komplet 12 punktów, natomiast selekcjoner PSŻ-tu Poznań – 11. Stawkę finalistów uzupełnili Adrian Miedziński, a także Adam Skórnicki, którzy w biegu barażowym zajęli odpowiednio pierwszą i drugą pozycję. W barażu trzeci był Tomasz Schmidt, czwarty Tomasz Jędrzejak.

W finale najlepszy okazał się Adrian Miedziński i to on został zwycięzcą opolskich zawodów. Drugi do mety dojechał Skórnicki, trzeci Kowalik, a czwarty dość niespodziewanie Kowalczyk.

Podczas koronacji Miedziński otrzymał telewizor plazmowy – 32 cale, Skórnicki – DVD, Kowalik – kamerę cyfrową, zaś Kowalczyk – aparat cyfrowy. Ponadto każdy z tej czwórki dostał szablę od marszałka województwa opolskiego.

Wyniki:

1. Adrian Miedziński 7 (0,2,2,3) + I miejsce w finale
2. Adam Skórnicki 10 (3,3,2,2) + II miejsce w finale
3. Mirosław Kowalik 11 (2,3,3,3) + III miejsce w finale
4. Mateusz Kowalczyk 12 (3,3,3,3) + IV miejsce w finale
5. Tomasz Jędrzejak 10 (3,2,3,2)
6. Tomasz Schmidt 6 (2,1,2,1)
7. Tomasz Bajerski 5 (1,2,0,2)
8. Łukasz Kasperek 4 (1,1,1,1)
9. Marcin Sekula 3 (0,1,1,1)
10. Grzegorz Walasek 2 (1,u,1,0)
11. Adam Czechowicz 2 (2,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Skórnicki, Czechowicz, Walasek
2. Jędrzejak, Schmidt, Bajerski, Sekula
3. Kowalczyk, Kowalik, Kasperek, Miedziński
4. Kowalczyk, Miedziński, Sekula, Walasek (u)
5. Kowalik, Jedrzejak, Schmidt, Czechowicz
6. Skórnicki, Bajerski, Kasperek
7. Jędrzejak, Miedziński, Walasek, Czechowicz
8. Kowalik, Schmidt, Sekula
9. Kowalczyk, Skórnicki, Kasperek, Bajerski
10. Miedziński, Skórnicki, Schmidt, Walasek
11. Kowalik, Jędrzejak, Kasperek
12. Kowalczyk, Bajerski, Sekula, Czechowicz

Baraż: Miedziński, Skórnicki, Schmidt, Jędrzejak

Finał: Miedziński, Skórnicki, Kowalik, Kowalczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *