Podsumowanie rundy jesiennej

Runda jesienna była na dobrą sprawę pierwszym prawdziwym sprawdzianem dla zawodników Rugby Club Częstochowa. Czestochowianie z różnym powodzeniem zaliczyli trzy turnieje – wystąpili w Sosnowcu, Poznaniu i Sochaczewie. W sumie barwy drużyny reprezentowało 15 zawodników, sposród których debiut zaliczyło aż siedmiu. Biorąc pod uwagę, tak skromne ogranie drużyny dziewiąta pozycja jaką zajmują częstochowianie można uznać za sukces i wynik nieco ponad miarę.


Po raz pierwszy jesienią drużyna RCC zaprezentowała sie publiczności w Sosnowcu. W turnieju organizowanym przez drużynę Kolibra udział wzięło 9 drużyn (w tym dwie gospodarzy). Nasza drużyna trafiła do grupy z dwoma uznanymi krakowskimi firmami – Juvenią i Nową Hutą. Częstochowianie zagrali jednak bez żadnego respektu i chyba zaskoczyli swoją dobrą postawą przeciwników, bo Ci mimo, że wygrali to zwycięstwa przyszły im z wielkim trudem.Korzystny bilans małych punktów (tylko dwa stracone przyłożenia w dwóch meczach), pozwolił naszej drużynie, mimo porażek grupowych walczyć o miejsca 5-7. Tu przeciwnikiem znów była krakowska Juvenia oraz dobrze znana naszym zawodnikom drużyna z Jasła. Walka na boisku była twarda, zawodnicy mieli świadomość, że walczą o pierwsze, historyczne zwycięstwo swojej drużyny. W meczu z PGNiG Jasło, naszym reprezentantom zabrakło zimnej krwi i konsekwencji w grze, przez co ulegli różnicą 10 punktów. Najważniejeszy w całym turnieju okazał się dla zawodników RCC ostatni mecz, w którym stanęli po raz drugi naprzeciw Juvenii Kraków. Po zaciętym, i obfitującym w niezwykłe emocje meczu Częstochowianie odnieśli pierwsze rugbowe zwycięstwo w historii swego miasta i zakończyli turniej na 6 pozycji. Z perspektywy czasu występ w Sosnowcu był zdecydowanie najlepszym w tej rundzie.

Podbudowani tym małym sukcesem częstochowianie udali się na kolejny turniej, tym razem do Poznania. Droga była długa i dość wyczerpująca co odbiło się na dyspozycji w tym dniu. Warto wspomnieć, że wartościowym dodatkiem do tego wyjazdu była dla zawodników możliwość obejrzenia sparingu młodzieżowej kadry Polski z reprezentacją Wielkopolski.
We właściwym turnieju wystąpiło 6 drużyn. Ekipa RCC trafiła do grupy z Unisławią i drużyną złożona z młodych zawodników ze Szczecina i Zielonej Góry. Pierwszy pojedynek z doświadczoną ekipą Unisławii był niestety emocjonujący tylko przez pierwsze kilka minut. Potem wykorzystując atut szybkości, przeciwnicy niemiłosiernie obnażyli braki naszej drużyny i wygrali znacznie. Rewanż za wyraźną porażkę, Częstochowianie wzięli w drugim grupowym meczu kiedy wysoko ograli drużynę Zachodu, nie tracąc przy tym punktu. W półfinale drużyna RCC zmierzyła się z występującymi w ekstralidze reprezentantami Bydgoszczy – Alfą. Mimo podjętej walki, przeciwnik okazał się zbyt silny i wygrał 15:5. Ostatnim meczem tego dnia był pojedynek o trzecie miejsce z Kaskadą Szczecin. Widoczne było zmęczenie Częstochowian którzy pokonali tego dnia najdłuższą drogę spośród wszystkich drużyn. Równorzędną walkę utrudniły także kontuzje odniesione w trakcie turnieju i nasza drużyna musiała zadowolić się czwartym miejscem.

Ostatnim występem naszych zawodników był wyjazd do Sochaczewa. Wyjazd na tamten turniej ważył sie do ostatniej chwili ze względu na kontuzje w drużynie. Ostatecznie Częstochowianie wystąpili, i choć nie odnieśli żadnego zwycięstwa to w meczach ze Zduńską Wolą i Orkanem II Sochaczew zabrakło im głównie doświadczenia i boiskowego cwaniactwa, żeby wynik spotkania odwrócić w drugą stronę. Wyjazd na ostatni turniej miał więcej korzyści edukacyjnych niż tych wymiernych w postaci punktów do tabeli.

Dla Rugby Club Częstochowa punktowali:
1. Gnych Maciej – 40 punktów
2. Kurek Marcin – 10
3. Skibiński Dawid – 9
4. Banaszczyk Błażej – 5
Bonarski Michał – 5
Kuczyński Michał – 5
Czerwiński Marcin – 5
9. Nowak Mateusz – 4

Tabela ligowa po rundzie jesiennej:
1. Koliber Sosnowiec 39 punktów
2. Unislavia Unisław 31
3. Alfa II Bydgoszcz 27
4. Biało-Czarni II Nowy Sącz 25
5. AZS AWF II Katowice 20
6. Orkan I Sochaczew 18
7/Orkan II Sochaczew 18
8.PNiG I Jasło 14
9. Rugby Club Częstochowa 13
10. Pogoń Siedlce 12
11. Nowa Huta Rugby Klub 11
12. RC Ruda Śląska 10
13. AZS Politechnika II Wrocłąw 9
14. RK Nowy Dwór Mazowiecki 8
15. Kaskada Szczecin 7
16. Haust RC Zielona Góra 6
17. TOP Husar Bolesławiec 5
18. Juvenia Kraków 5
19. Resursa Zduńska Wola 5
20. Skra Warszawa 3
21. RK Toruń 3
22. Frogs&Co Warszawa 1
23. Bobrek Bytom 1
24. PNiG II Jasło 1
25. Koliber II Sosnowiec 1
26. UKS Kmicic Unisław 1
27. Zachód 1

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju w Sosnowcu >>TUTAJ<<

Źródło: www.rcc.czest.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *