Przygotowania włókniarzy do sezonu pełną parą

Od tygodnia zawodnicy Włókniarza Częstochowa intensywnie przygotowują się do nadchodzącego sezonu pod bacznym okiem trenera odnowy biologicznej – Piotra Ruszela. W zajęciach biorą udział: Sebastian Ułamek, Sławomir Drabik, Tomasz Gapiński oraz sześciu juniorów.

Żużlowcy przygotowania do sezonu rozpoczęli 2. stycznia. Wówczas odbył się pierwszy trening częstochowskiej ekipy. Od tamtej pory regularnie ćwiczą na sali, stadionie lekkoatletycznym oraz w siłowni.

„Odpukać żeby niebezpieczne sytuacje chłopaków omijały, ale oni muszą wiedzieć jak się zachować podczas upadku” – mówi Ruszel. – „Trening na batucie ma im w tym pomóc.”

Gapiński przyjechał do Częstochowy na sesje treningowe. Z kolei bracia Michał i Mateusz Szczepaniakowie trenują w Ostrowie Wielkopolskim. Obaj do swoich kolegów z drużyny „Lwów” dołaczą 2. lutego, kiedy to wyjadą na zgrupowanie do Cetniewa.

„Wyjazd nad morze sprawdził się w ubiegłym roku i stąd taki a nie inny wybór” – mówi trener częstochowian Piotr Żyto. – „Do Cetniewa pojedzie grupa krajowych zawodników oraz dwaj angielscy juniorzy – Lewis Bridger i Tai Woffinden. Spędzimy tam dziesięć dni, po czym wrócimy do treningów w Częstochowie, które potrwają do końca lutego.”

Już na początku marca częstochowianie wyjadą na tor. Jeśli jednak nie będzie ku temu warunków w Polsce, udadzą się na Słowenie lub Węgry.

źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *