Wyścig o medale po Jurajskich górkach

W sobotę oficjalny trening, w niedzielę o 11.15 start pierwszej kategorii wiekowej. W Złotym Potoku kolarze przełajowcy walczyć będą o medale Mistrzostw Polski.

– Ostatnie godziny przed startem są dla nas dość nerwowe – mówi główny organizator imprezy, Andrzej Chmurzewski z Błękitnych Koziegłowy. – Przygotowujemy trasę i nie idzie nam to dość sprawnie. Złapał mróz i ciężko jest wbić w ziemię jakikolwiek palik. Wiem jednak, że w niedzielę ma być nieco cieplej niż w tych dwóch ostatnich dniach i to dla wszystkich startujących powinna być to dobra wiadomość.

Kolarze z naszego regionu trasę, na której będą walczyć w niedzielę, znają już doskonale. – Mieliśmy na niej kilka treningów, jest dość szybka i naprawdę ciekawa – mówi trener częstochowskiego Scouta Tomasz Bartolewski. – Liczę, że mój wychowanek Kamil Markowski włączy się do walki o medale. Co prawda przez ostatnie kilka dni nie czuł się zbyt dobrze, ale on doskonale wie, o co walczy i jestem przekonany, że da z siebie wszystko.

– Ja liczę na Bartosza Pilisa i Kamila Gradka – dodaje Chmurzewski. – Ciężko trenowali, znajdują się w wysokiej formie, i nie są bez szans na podium.

Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *