Złote medale dla Częstochowy

Drużyna ISD Huta Częstochowa wywalczyła swój pierwszy tytuł mistrza Polski W miniony weekend rozegrano w Zawierciu jubileuszowe, XXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Hutników w Halowej Piłce Nożnej. W turnieju udział wzięło ponad trzydzieści ekip z Polski, Czech, Słowacji i Chorwacji. W zawodach nie mogto zabraknąć i nie zabrakło reprezentantów naszego miasta. Wystartowała drużyna ISD Huty Częstochowa reprezentowana przez zespół „Ogniska” TKKF-Hutnik Częstochowa.

Swój występ na mistrzostwach nasz zespól rozpoczął od eliminacji. Częstochowianie znaleźli się w grupie trzeciej. W pierwszym meczu pokonali 3:1 drużynę Huty „Pokój”. Bramki dla częstochowian zdobywali: K. Suliński, Z. Kotas, J. Cianciara. Drugi pojedynek zakończył się porażką naszej ekipy, od której lepszy okazał się zespół „Holding” Gostyń. Częstochowianie przegrali 2:4. Bramki zdobyli: Ł. Kotas i K. Suliński. W tej sytuacji nasz zespól, by wyjść z grupy, musiał pokonać w ostatnim eliminacyjnym spotkaniu drużynę Huty „Królewskiej” z Chorzowa. Nasi piłkarze stanęli na wysokości zadania i triumfowali 4:3, po bramkach T. Czoka (2), K. Sulińskiego i K. Kołaczyka. Tym samym ISD Huta Częstochowa awansowała do finałów z pierwszego miejsca w grupie.

W pierwszym finałowym meczu nasi zawodnicy pokonali zespół „Stalprodukt” Bochnia 2:0. Bramki dla częstochowian w tym pojedynku zdobyli: T. Czok i K. Suliński. W kolejnym spotkaniu Częstochowa doznała dość niespodziewanej porażki z zespołem „Sicca” z Chorwacji (2:3 – dwa gole dla naszej ekipy zdobył T. Czok). Tym samym nasza drużyna musiała rozegrać drugi podczas mistrzostw pojedynek tzw. ostatniej szansy, który decydował o tym, czy nasi reprezentanci znajdą się w strefie medalowej.

Przeciwnikiem naszych piłkarzy był zespół „Mittal” z Dąbrowy Górniczej. Huta Częstochowa wygrała 3:2, po celnych trafieniach C. Mazurkiewicza, K. Kołaczyka i K. Sulińskiego.

W meczu o wejście do ścisłego finału rywalami częstochowian byli Chorwaci. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Ostatecznie jednak po rzutach karnych triumfował 3:1 nasz zespół. Nasza drużyna znalazła się w upragnionym finale, w którym przyszło się jej zmierzyć z ubiegłorocznym mistrzem Polski, Hutą Miedzi Legnica. Spotkanie zakończyło się rezultatem remisowym 1:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył K. Kołaczyk. Po wielkich emocjach i rzutach karnych ostatecznie zatriumfowali częstochowianie.

Dodatkowo długoletni trener naszego zespołu Włodzimierz Kochanowski został podczas mistrzostw odznaczony przez Polski Związek Piłki Nożnej Brązową Odznaką.

Drużyna ISD Huty Częstochowa występowała w składzie: Tomasz Jaszewski, Cezary Mazurkiewicz, Tomasz Czok, Mariusz Czok, Krzysztof Kołaczyk, Jan Cianciara, Tomasz Stachyra, Kamil Suliński, kapitan zespołu Tomasz Kochanowski. Kierownikiem drużyny był Jan Stępień, trenerem Włodzimierz Kochanowski, kierownikiem technicznym Henryk Kochanowski, a masażystą Łukasz Janik.

źródło: Życie Częstochowskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *