Kolejna ciężka przeprawa

Po porażce w rewanżu Challenge Round z Noliko Maaseik siatkarzy Wkręt-metu Domex AZS Częstochowa czeka kolejny, ciężki mecz. Tym razem przeciwnikiem „Akademików” będzie Asseco Resovia Rzeszów.

Pierwotnie mecz miał zostać rozegrany w stolicy Podkarpacia. Jednak na ten sam dzień, zaplanowane zostały w rzeszowskiej hali Podpromia zawody w łucznictwie strzeleckim. Z tego właśnie powodu pojedynek przeniesiono do Krosna.

Nasi siatkarze z pewnością będą chcieli się zrehabilitować za przegrany „złoty set” z Noliko. Dlatego podopieczni Radosława Panasa na parkiet wyjdą w najsilniejszym składzie z Marcinem Wiką, Krzysztofem Gierczyńskim i Robertem Szczerbaniukiem na czele. O sile częstochowian stanowić będzie też Piotr Nowakowski. Nie wiadomo, czy w wyjściowej siódemce AZS-u pojawi się Paweł Woicki, którego podczas meczu z Belgami dopadły skurcze w obu nogach.

Ostatnio zawodnicy Andrzeja Kowala są na fali. W 15. kolejce PLS pokonali faworyzowany Mlekpol AZS Olsztyn 3:1. Mało tego bardzo dobrze radzą sobie w Challenge Cup, gdzie uzyskali awans do Final Four. W jutrzejszym meczu zagrają jednak w dość mocno okrojonym składzie, brakiem Piotra Gabrycha, Tomaszów: Kozłowskiego, Kusiora i Józefackiego oraz Piotra Łuki. Nie wykluczone więc, że ze zwycięstwa cieszyć się będą właśnie częstochowianie.

Przypomnijmy, iż w pierwszym meczu, który odbył się w hali Polonia, górą byli gracze Panasa. Miejmy nadzieję, że jutro będzie podobnie. Początek spotkania o godzinie 15:00. W imieniu całej redakcji, serdecznie zapraszamy Państwa na relacje live z tej potyczki, którą przeprowadzimy na łamach naszego portalu.

Asseco Resovia Rzeszów:

Tomasz Kusior
Dawid Gunia
Tomasz Kozłowski
Jakub Mach
Aleksandar Mitrović
Michał Kaczmarek
Karel Kvasnićka
Piotr Gabrych
Tomasz Józefacki
Łukasz Perłowski
Piotr Łuka
Paweł Papke
Ihosvany Hernandez
Krzysztof Ignaczak
Ivan Ilić

Wkręt-met Domex AZS Częstochowa:

Gierczyński Krzysztof
Gacek Piotr
Nowakowski Piotr
Stelmach Andrzej
Wika Marcin
Woicki Paweł
Janeczek Bartosz
Gradowski Wojciech
Billings Brook
Wrona Andrzej
Phillip Eatherton
Wierzbowski Krzysztof
Szczerbaniuk Robert

składy za: azsczestochowa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *