Koniec rundy zasadniczej udany

W ostatnim meczu przed rundą play- off siatkarze spod Jasnej Góry na własnym parkiecie pokonali drużynę ZAK S.A. Kędzierzyn –Koźle 3:0. Tym samym wzięli rewanż za pierwszy mecz, w którym ulegli podopiecznym Andrzeja Kubackiego 1:3.

W drużynie Częstochowy nastąpiła jedna zmiana kadrowa. Na boisku w miejsce Krzysztofa Gierczyńskiego pojawił się Wojciech Gradowski.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 8:7 dla gospodarzy, kiedy zawodnicy obu drużyn posyłali „bombowe” zagrywki. Potem podopieczni Radosława Panasa konsekwentnie utrzymywali przewagę do końca, zwyciężając 25:19 po skutecznej zagrywce Marcina Wiki.

W następnej odsłonie goście od razu rzucili się do ataku i wysunęli się na prowadzenie. Dopiero kiedy na tablicy z wynikami było 18:18 częstochowianie wzięli się za odrabianie strat. Dobry blok oraz błędy ZAKS- y, po zaciętej końcówce pozwoliły wygrać 26:24.

W trzecim secie na parkiecie pojawił się Eugen Bakumovski oraz Grzegorz Pilarz. Po drugiej stronie siatki Radosław Panas dał możliwość rezerwowym- Eathertonowi oraz Wierzbowskiemu, który popisał się w polu zagrywki. Przy wyniku 9:9 to znowu ekipa Częstochowy zdołała wyprzedzić kędzierzynian. Nie pomogły zmiany w drużynie Andrzeja Kubackiego. Najpierw uruchomiliśmy potrójny blok, a potem Janeczek atakiem zakończył całe spotkanie.

MVP został wybrany Wojciech Gradowski, który w tym spotkaniu zastąpił „Gierka”.

Dzięki temu zwycięstwu przed rundą play- off pozostaliśmy na miejscu drugim i pierwsze mecze (najbliższe w piątek oraz sobotę) zagramy w Hali Polonia z drużyną Jadaru Radom.