„Lwy” i „Rebelianci” razem

Drużyna Włókniarza Częstochowa współpracować będzie z klubem angielskiej Premier League (odpowiednik naszej I ligi). Naszym nowym partnerem będzie Somerset Rebels. Przypomnijmy, iż drużyna „Lwów” w zeszłym roku część przygotowań do sezonu spędziła w Anglii, rozgrywając sparingi z Somerset i ze Stoke.

W tym roku natomiast to „Rebelianci” wystąpią w formie gości. Bowiem w ramach współpracy Brytyjczycy zawitają to Częstochowy. Obie strony są zadowolone z współpracy, świadczą o tym słowa promotora Somerset Rebels:

„Głównym założeniem planu jest to, by wziąć sześciu zawodników z naszej Academy League do Częstochowy i prawdopodobnie jeszcze jednego innego miasta, do Opola albo Rybnika, na dwa dni intensywnej praktyki i treningu.
Celem jest pokazanie tym młodym jeźdźcom jak to jest robione w Polsce, gdzie kładziony jest wielki nacisk nie tylko na kondycję fizyczną ale też na ich techniczną i mechaniczną wiedzę.
Tory, które chłopcy będą odwiedzać są całkowicie inne niż te na których ścigają się w Anglii. Mamy nadzieję, że to przyczyni się do ich rozwoju jako zawodników
Jest to dla nas zbyt dobra możliwość, by z niej nie skorzystać i mam nadzieję, że nasi juniorzy, wykorzystają jak najlepiej tę wyjątkową szansę daną przez częstochowski klub”

źródło:SportoweFakty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *