TYTAN nadrabia zaległości

Niezwykle ciekawie zapowiada się starcie w ramach zaległego meczu XI kolejki III ligi mężczyzn. We wtorek o 19 w Hali Polonia TYTAN Częstochowa zmierzy się z AZSem Gliwice.

Jeszcze niedawno byłoby to starcie lidera z wiceliderem. Później obie drużyny miały kryzys, który jednak wydaje się być przeszłością. Po dwóch kolejnych porażkach TYTANi zagrali dobry mecz w Żywcu, a Akademicy w ostatnich meczach wrócili do formy pewnie wygrywając z outsiderami ligi. Tą sytuację wykorzystał jednak Mickiewicz Katowice, który jest aktualnie liderem rozgrywek, ale jako jedyni z czołówki katowiczanie rozegrali wszystkie mecze w terminie. Do końca rozgrywek oprócz zaległych spotkań pozostały już tylko 2 kolejki spotkań, a chętnych na 2 miejsca promowane awansem do play-off nie brakuje. Dlatego wtorkowe spotkanie będzie kluczowe dla układu tabeli. W przypadku zwycięstwa TYTAN odzyska miejsce lidera i jeżeli uniknie potknięć w meczach z UKS SP 27 Katowice i Zagłębiem Sosnowiec zagra o awans do II ligi.

W ostatnim meczu sztab trenerski z Częstochowy postawił na grę pod koszem, ale we własnej hali TYTANi raczej nie zrezygnują z rzutów za trzy, które powinny być mocną bronią w starciu z AZSem. W listopadowym starciu obu drużyn, które odbyło się w Gliwicach TYTAN wygrał 89:82, ale rywale pokazali, że mają naprawdę silną drużynę. Z dobrej strony pokazał się zwłąszcza doświadczony Sylwester Walczuk. To właśnie grający trener AZSu będzie we wtorek największym zagrożeniem dla TYTANów. Wszystkich kibiców koszykówki serdecznie zapraszamy na mecz. Wstęp bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *