3 punkty jadą do Częstochowy !

W meczu 17 kolejki III ligi pomiędzy Chrobrym Głogów a Rakowem Częstochowa górą byli przyjezdni. Częstochowianie mimo ambitnej gry w drugiej połowie nie zdołali strzelić bramki w regulaminowym czasie gry. Dopiero po zagraniu głogowian ręką w polu karnym, karnego w 92 minucie wykorzystał Piotr Trepka.

W pierwszej połowie obie drużyny zagrały na podobnym poziomie. Na namokniętnym boisku w Głogowie zdołały przeprowadzić po dwie-trzy składne akcje które mogły zakończyć się zmianą rezultatu.

Drugą połowę obie drużyny ropoczęły w takich samych składach. W 56 minucie groźnie strzelał Artur Lenartowski jednak piłka minęła słupek o centymetry.
Trzy minuty później z rzutu wolnego w poprzeczkę udeżył Grzegorz Skwara. Bliżniaczą akcje chwilę poźniej mieli głogowianie ale Piotr Pytlarz uderzył w częstochowski mur. W 73 minucie boisko opuścił Bielecki i zmienił go Bartosz Gliński aby wzmocnić formacje ofensywną Rakowa. W końcówce mimo zdecydowanej poprawy gry i dużej ilości sytuacji Częstochowianie razili nieskutecznością. W 90 minucie głogowianie zagrali ręką w polu karnym i do karnego podszedł Piotr Trepka. Nasz piłkarz nie pomylił się i częstochowianie mimo że zdobyli brankę w ostatniej minucie, zabierają do Częstochowy 3 punkty.

Podsumowując druga połowa była w wykonaniu Rakowa zdecydowanie lepsza i szybsza. Piłkarze trenera Olbińskiego dużo mocniej naciskali na sklasyfikowanego w tabeli 11 oczek niżej Chrobrego. W końcówce brakowało szczęścia, ale dzięki zagraniu ręką piłkarza Głogowa i pewnej postawie Piotra Trepki częstochowianie zasłużenie zdobyli 3 punkty.

Składy:
Raków:
Cyruliński ,Mastalerz, Trebka, Żebrowski, Kowalczyk, Lenartowski, Bielecki, Skwara, Bański, Sołtysik, Foszmańczyk – Siwy, Grala, Pluta Adrian, Pluta Sebastian, Gliński, Stefański, Korytkowski.

Chrobry: Długosz, Jabłoński, Błauciak, Smolin, Plewko, Kowalski, Niedźwiedź, Milkowski, Pieniążek, Szuszkiewicz, Węglarz.

Kibiców około 900.

Wyniki 17 kolejki:
Arka Nowa Sól 2-0 Unia Kunice
Miedź Legnica 0-0 Walka Makoszowy
MKS Kluczbork 0-0 Lechia Zielona Góra
GKP Gorzów Wielkopolski 2-0 Skalnik Gracze
Orzeł Ząbkowice Śląskie 2-1 Polonia Słubice
Pogoń Świebodzin 0-3 Rozwój Katowice
Chrobry Głogów 0-1 Raków Częstochowa
Koszarawa Żywiec 0-0 Gawin Królewska Wola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *