Czas rozpocząć walkę o finał

Po emocjach związanych z Pucharem Polski siatkarzy, a także spotkaniami I rundy play-off PLS, Wkręt-met Domex AZS Częstochowa zmierzy się jutro w premierowym spotkaniu półfinału najwyższej klasy rozgrywkowej z Jastrzębskim Węglem.

Częstochowianie od dłuższego czasu są na fali i będą robić wszystko, aby przedłużyć passę zwycięstw. Jastrzębianie będą chcieli jednak zrewanżować się „akademikom” za przegrany finał PP w Poznaniu.

Zawodnicy AZS-u na parkiet powinni wyjść w najsilniejszym składzie z Krzysztofem Gierczyńskim, Marcinem Wiką i Brookiem Billingsem na czele. W zestawieniu czwartej drużyny z ubiegłego roku nie zabraknie też jednych z lepszych środkowych tegorocznego sezonu – Roberta Szczerbaniuka oraz Piotra Nowakowskiego.

Gracze Roberto Santiliego również mają zagrać w najsilniejszym składzie. Siłę drużyny ze Śląska stanowić będą przede wszystkim Robert Prygiel, Dawid Murek, a także Evgeni Ivanov. O korzystny rezultat dla aktualnych wicemistrzów Polski starać się będą także ambitni Patryk Czarnowski, Paweł Siezieniewski i Wojciech Jurkiewicz, który barwy częstochowskiej ekipy reprezentował ostatnio dwa sezony temu.

W tym sezonie podopieczni Radosława Panasa nie przegrali jeszcze w tym sezonie z jastrzębianami. Miejmy nadzieję, że w kolejnych pojedynkach tych drużyn będzie podobnie.

Pierwsze spotkanie odbędzie się jutro o 20:30, natomiast drugie w piątek – godzina 19:00. Miejscem rozegrania potyczek będzie hala Polonia.

Wkręt-met Domex AZS Częstochowa:

Gierczyński Krzysztof
Gacek Piotr
Nowakowski Piotr
Stelmach Andrzej
Wika Marcin
Woicki Paweł
Janeczek Bartosz
Gradowski Wojciech
Billings Brook
Wrona Andrzej
Phillip Eatherton
Wierzbowski Krzysztof
Szczerbaniuk Robert

KS Jastrzębski Węgiel:

Grzegorz Łomacz
Wojciech Jurkiewicz
Igor Yudin
Dawid Murek
Paweł Rusek
Evgeni Ivanov
Patryk Czarnowski
Robert Prygiel
Michał Kamiński
Nikolay Ivanov
Paweł Siezieniewski
Mateusz Gorzewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *