Kolejny sparing na „Arenie Częstochowa”

Jutro w Częstochowie kibice żużla w tym mieście ponownie usłyszą ryk motocykli żużlowych, a także poczują zapach metanolu. Wtedy bowiem rozegrany zostanie trzeci w tym roku sparing z udziałem zawodników Złomrexu Włókniarza, „Lwy” podejmować będą RKM Rybnik.

Po wysokiej wygranej z Unią Tarnów u siebie oraz zaciętej potyczce w Mościcach, faworytami tego pojedynku są z pewnością częstochowianie. Tym bardziej, że wystartują z Nickim Pedersenem, Sebastianem Ułamkiem i ostatnio skutecznym Tomaszem Gapińskim w składzie. Ponadto w ekipie gospodarzy nie zabraknie zawsze ambitnych Sławomira Drabika i Michała Szczepaniaka. W „biało-zielonych” barwach zobaczymy też Tai’a Woffindena, dla którego będzie to pierwszy w br. start na polskich torach.

Trudno określić formę „Rekinów” w spotkaniu z piątą drużyną naszego kraju z ubiegłego roku, gdyż odjadą pierwszy w obecnym sezonie mecz kontrolny. Na pewno o sile rybniczan stanowić będą Maciej Kuciapa i Piotr Świderski, którzy już nie jeden raz pokazali, że na częstochowskim owalu czują się jak „ryby w wodzie”. Ważne punkty dołożyć powinien także utalentowany junior – Patryk Pawlaszczyk. Skład uzupełnią Bartosz Szymura, Roman Chromik i Michał Mitko.

Początek meczu wyznaczono na godzinę 16:30. Wejściówka w postaci programu kosztować będzie 5 złotych.

Awizowane składy:

RKM Rybnik

1. Maciej Kuciapa
2. Bartosz Szymura
3. Roman Chromik
4. Michał Mitko
5. Piotr Świderski
6. Patryk Pawlaszczyk

Złomrex Włókniarz Częstochowa

9. Nicki Pedersen
10. Michał Szczepaniak
11. Tomasz Gapiński
12. Sławomir Drabik
13. Sebastian Ułamek
14. Tai Woffinden

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *