Pięć setów na początek

Dzisiaj (29.II.2008r.) w Hali Polonia przy ulicy Dekabrystów w ramach pierwszej rundy play-off drużyna AZS Częstochowa podejmowała Jadar Radom. PO 5-setowym pojedynku ostatecznie to podopieczni Radosława Panasa cieszyli się ze zwycięstwa. Dzięki odniesionemu zwycięstwo prowadzą 1:0. Kolejna potyczka już jutro.

W pierwszym secie prowadzenie objęli Radomianie. Akademikom dwa razy udało się wyrównać na 5:5 i 10:10. Jednak skuteczny serwis gości oraz błędy po stronie częstochowian doprowadziły zespół przyjezdny do zwycięstwa 25:21.

Druga odsłona mimo dobrych zagrywek Nowika i Kocika padła łupem AZS-u. Nie pomogły zmiany w szeregach Wojciecha Stępnia, który wprowadził na boisko m.in. Owczarskiego i Pawlińskiego. Seta zakończyliśmy efektownym potrójnym blokiem.

Partia kolejna to początkowe prowadzenie Jadaru. Przewagę akademicy zniwelowali po dobrej dyspozycji w polu zagrywki Krzysztofa Gierczyńskiego oraz blokach m.in. Woickiego i Nowakowskiego. Ostatni punkt pomógł zdobyć nam Bartosz Gawryszewski posyłając serwis w aut.

Podopiecznym Wojciecha Stępnia udało się uniknąć zakończenia meczu już w czwartym secie. Błędy częstochowian oraz dobra gra Radomia w ataku i bloku pozwoliła wygrać gościom aż 25:17 i doprowadzić do piątego, rozstrzygającego seta.

W tie breaku górą okazali się gospodarze meczu. Podczas tego seta nerwy odgrywały główną rolę na boisku. Przy wyniku 7:4 dla AZS-u pani sędzina dokonała decyzji, z którą nie zgodzili się zawodnicy z Radomia. W efekcie żółtą kartką został ukarany kapitan drużyny- Sebastian Pęcherz. Częstochowa do kilku dobrych bloków dorzuciła skuteczne ataki „Gierka”, a także Wiki, który zakończył całe spotkanie.

MVP meczu wybrano środkowego gospodarzy-Roberta Sczerbaniuka. To już drugie tego typu wyróżnienie w tym sezonie, które trafiło w ręce popularnego „Benka”.

Składy
AZS Częstochowa: Gierczyński, Nowakowski, Wika, Woicki, Billings, Szczerbaniuk, Gacek (l), Wierzbowski, Stelmach, Janeczek, Gradowski

Jadar Radom: Maciończyk, Gawryszewski, Żaliński, Kocik, Kokociński, Pęcherz, Obdrzałek (l), Owczarski, Nowik, Pawliński