Podsumowanie III ligi opolskiej

Nie obyło sie bez częstochowskich akcentów w kończącym rozgrywki III ligi opolskiej Meczu Gwiazd. Piotr Foltyn został wybrany najlepszym trenerem ligi, a Michał Cieśla został wręcz obsypany nagrodami. Obaj panowie wzięli także udział w pokazowym meczu.

Drużyna Pólnocy w składzie z wychowankiem Iskry oraz prowadzona przez częstochowskiego trenera przegrała wprawdzie z Południem 67:76, ale po meczu częstochowski duet z Dobrodzienia został doceniony za cały sezon. Piotr Foltyn odebrał statuetkę dla najlepszego trenera, a Michał Cieśla został Najlepszym Zawodnikiem Ligi, jej najlepszym strzelcem i oczywiście wybrany został do Pierwszej Piątki Ligi. W piątce znalazło sie miejsce także dla Artura Baryczy i Piotra Małyszewicza z AZS PWSZ Nysa. Ta drużyna może być już wkrótce rywalem TYTANa w walce o II ligę.

Jak widać Częstochowa jest godnie reprezentowana w innych rozgrywkach, ale zastanaiwa fakt dlaczego nasz najlepsza drużyna gra zaledwie w III lidze. Pozostaje mieć nadzieję, że TYTAN wygra ze Startem Dobrodzień i wróci do II ligi. Częstochowa zasługuje by być na koszykarskiej mapie Polski, a w Hali Polonia znów słychać będzie doping częstochowskich kibiców.

Nadesłał: Releta Refero

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *