14.kolejka spotkań w Ekstralidze Kobiet.ISD Gol sięgnął po trzy punkty!

W miniony weekend rozegrano czternastą kolejkę spotkań o Mistrzostwo Polski w Ekstralidze kobiet. ISD Gol Częstochowa po dwóch porażkach z rzędu, tym razem odniósł zwycięstwo. W Sosnowcu na stadionie im.Jana Ciszewskiego, częstochowianki pokonały gospodynie, drużynę Czarnych aż 4:0. Gole dla podopiecznych Zbigniewa Ormańczyka strzelały: Agnieszka Winczo w 12 min, Marta Otrębska w 26 min, Marta Stobba w 29 min i Izabela Rutkowska w 64 min.

Odniesione zwycięstwo po dwóch z rzędu porażkach, pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość, doda naszym „Golarkom” pewności siebie i kto wie, może to jest początek drogi w górę tabeli? O tym przekonamy się już niebawem… Na pewno w naszych zawodniczkach drzemie spory potencjał, trzeba go wykorzystać zwłaszcza teraz, gdy walka o medale w Ekstralidze Kobiet nabiera rumieńców i ciągle jeszcze jest szansa na zdobycie brązowego krążka.

Po 14 kolejkach trzecią pozycję w tabeli zajmują piłkarki Unii Racibórz, które mają tyle samo „oczek” co czwarte w tabeli częstochowianki i wyprzedzają naszą drużynę tylko dzięki lepszemu stosunkowi bramek. Najważniejsze spotkanie między obiema „sąsiadkami” tabeli, odbędzie się w Raciborzu. Wygrana jednej z tych drużyn bardzo przybliży ją do miejsca na „pudle” i zdobycia tym samym brązu. Wcześniej jednak, bo już w najbliższą niedzielę 20 kwietnia o godzinie 12.00 na stadionie przy Limanowskiego dojdzie do bardzo interesującego meczu, w którym spotkają się ciągle jeszcze aktualne srebrne medalistki, drużyna ISD Gola Częstochowa z aktualnym Mistrzem Polski i obecnym liderem rozgrywek, AZS-em Wrocław. O tym spotkaniu, napiszemy w jednym z naszych najbliższych newsów.

Wyniki 14.kolejki spotkań o Mistrzostwo Polski w Ekstralidze Kobiet oraz tabela:

Czarni Sosnowiec – ISD Gol Częstochowa 0:4, gole dla ISD: Agnieszka Winczo-12 min, Marta Otrębska- 26 min, Marta Stobba- 29 min, Izabela Rutkowska- 64 min.

AZS Wrocław – Medyk Konin, mecz przełożony na 14 maja na godzinę 17.00 z uwagi na wyjazd kilku zawodniczek Medyka Konin na zgrupowanie Reprezentacji Polski U-19.

AZS PWSZ Biała Podlaska – Unia Racibórz 0:4.

Tabela po 14.kolejkach spotkań o Mistrzostwo Polski w Ekstralidze Kobiet:

1. AZS Wrocław 31 pkt
2. Medyk Konin 31 pkt
3. Unia Racibórz 19 pkt
4. ISD Gol Częstochowa 19 pkt
5. Czarni Sosnowiec 8 pkt
6. AZS PWSZ Biała Podlaska 6 pkt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *