15.kolejka Ekstraligi Kobiet. ISD Gol bez szans w starciu z Wrocławiankami

W niedzielne południe, na stadionie Rakowa odbył się mecz o Mistrzostwo Polski Ekstraligi Kobiet. Na przeciw siebie stanęły wciąż jeszcze aktualne srebrne medalistki i zarazem gospodynie, drużyna ISD Gola Częstochowa oraz aktualne Mistrzynie Polski, zawodniczki AZS-u Wrocław. Spotkanie zapowiadało się bardzo interesująco, bowiem obie drużyny walczą o różne cele. Częstochowianki liczą się jeszcze w grze o brązowe krążki, natomiast wrocławianki są obrończyniami trofeum wywalczonego przed rokiem.

Mecz rozpoczął się od wspólnego „badania” możliwości obu ekip. Lepiej wypadły zawodniczki ze stolicy Dolnego Śląska. 11 i 13 minuta,były tymi co wstrząsnęły drużyną ISD Gola. Najpierw bramkarkę gospodyń, Karolinę Klabis pokonała Emilia Bezdziecka a tuż po wznowieniu gry przez Częstochowianki, drugą bramkę „zaaplikowała” nam po ładnym strzale ,Ewa Żyła. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, kiedy na tablicy świetlnej widniał wynik 0:2. Po przerwie, w 47 minucie drużynę ISD Gola pogrążyła Karolina Bochra, ” nomen omen” była zawodniczka ISD Gola a więc znająca drużynę częstochowianek ” od podszewki”. Wykorzystała ona niezdecydowanie w szeregach obronnych zawodniczek „spod Jasnej Góry”. Do końca meczu wynik się nie zmienił, choć podopieczne trenera Zbigniewa Ormańczyka miały dwie „setki” w których mogły pokonać dziś bramkarkę naszych gości, Annę Bocian. Raz na drodze do szczęścia stanął słupek a raz z lini bramkowej, piłkę wybiła jedna z zawodniczek wrocławskich.

Przewaga zawodniczek ze stolicy Dolnego Śląska ani przez moment nie podlegała dyskusji, całkowicie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i po za tymi dwoma opisanymi wcześniej sytuacjami dla ISD Gola, końcowe rozstrzygnięcie nie było zagrożone. Wrocławianki wygrały najmniejszym nakładem sił, w końcówce wpuszczając do składu zmienniczki, bowiem już 14 maja czeka je arcyważny mecz z Medykiem Konin w którym drużyna, która zwycięży będzie już bardzo blisko wywalczenia Tytułu Mistrzowskiego. A ISD Gol? W drużynie częstochowianek widać było brak kilku podstawowych zawodniczek, zabrakło troszkę szczęścia do tego aby strzelić wrocławiankom honorową bramkę. O tym meczu trzeba jak najszybciej zapomnieć i skupić się na kolejnych ważnych pojedynkach, bowiem ciągle jeszcze jest szansa na zdobycie brązowych krążków.

ISD Gol Częstochowa-AZS Wrocław 0:3
Gole dla AZS-u Wrocław: Emila Bezdziecka 11′, Ewa Żyła 13′, Karolina Bochra 47′

ISD Gol Częstochowa: Klabis – Oracz, Gibek, Mika,Pioruńska( 82′ Jędrak),Skaszczyk, Stobba,Winczo, Uchnast,Jankowska( 50′ Rutkowska),Otrębska

AZS Wrocław: Bocian – Pawlak (85′ Wachowicz), Nazarczyk, Pożerska,Okrasa,Seniuk( 56′ Sołtys), Żyła( 82’Świrdowska),Maciaszczyk,Żelazko, Tymińska, Bochra( 65′ Grad), Bezdziecka.

Sędziowała: Emilia Wnuk( Warszawa)
Widzów: ok.50