AZS coraz bliżej finału !

W dzisiejszym meczu rozegranym w jastrzębskiej hali Jastor drużyna Radosława Panasa pokonała gości 3:0. Dzięki temu cennemu zwycięstwu AZS jest coraz bliżej finału PLS. Wystarczy jutro poprawić wynik dzisiejszy i cieszyć się awansem. W innym wypadku zespoły wrócą na ostatni mecz pod Jasną Górę.

Spotkanie obie ekipy rozpoczęły w żelaznych ustawieniach. Było to widocznie już po kilku minutach gry, która byle niezwykle wyrównana i zacięta. Przez dłuższy czas nikomu nie udało się osiągnąć większej przewagi punktowej. Dopiero od stanu 8:8 częstochowianie zaczęli drogę do zwycięstwa w tej partii. Na drugiej przerwie technicznej mieliśmy już cztery oczka więcej niż Jastrzębianie. Skuteczną grę kontynuowaliśmy do końca seta, który zakończył się wynikiem aż 25:17!

Od mocnego uderzenia gospodarzy zaczął się drugi set. Dobra gra E. Ivanova oraz atak Roberta Prygla pozwoliły Jastrzębiu na prowadzenie 3:0. Do pierwszej przerwy technicznej prezentowali oni konsekwentną grę. Jednak zawodnicy Radosława Panasa nie poddali się i wzięli się za mozolne odrabianie strat. Udało im się doprowadzić do wyniku 13:9! Dobrze atakował Billings, a także świetnie bronił Piotr Gacek. Na 17:12 podwyższył „Bronek” popisując się asem serwisowym. Pod koniec Jastrzębianie mieli jeszcze jedne moment, w którym odrobili kilka oczek. Mimo tego to AZS cieszył się z kolejnego wygranego seta.

Trzecia partia była bardzo podobna do poprzedniej, jednak teraz to Częstochowa od pierwszej piłki utrzymywała przewagę. Trener Santilli próbował dokonywać zmian w swoim zespole, ale goście byli dziś nie do zatrzymania dla jego podopiecznych. Do tego doszło dużo błędów własnych i Jastrzębie poległo na własnym parkiecie. Mecz zakończył udanym atakiem po bloku gospodarzy Brook Billings.

MVP spotkania wybrano będącego w wyśmienitej dyspozycji Pawła Woickiego.

Dzisiejsza wygrana wysunęła Częstochowę na prowadzenie 2:1 w play- off (gra się do 3 zwycięstw). Już jutro o 17.30 czwarte spotkanie. Miejmy nadzieje równie udane dla naszych siatkarzy.

Jastrzębski Węgiel- Wkręt- Met Domex AZS Częstochowa 0:3
(17:25, 20:25, 20:25)

Składy:
Jastrzębski Węgiel: N.Ivanov, E.Ivanov, Yudin, Prygiel, Murek, Jurkiewicz, Rusek (l), Rafa, Łomacz, Czarnowski

Wkręt- Met Domex AZS Częstochowa: Woicki, Nowakowski, Szczerbaniuk, Billings, Gierczyński, Wika, Gacek (l), Stelmach