Podsumowanie 19.kolejki spotkań III Ligi. Raków i „Paker” wciąż na czele!

W miniony weekend została rozegrana 19 kolejka spotkań w III Lidze. Kibiców częstochowskich najbardziej interesują rozgrywki w grupie trzeciej. Na boiskach kibice obejrzeli 25 goli, co daje średnią 3,125 bramki na mecz. Najwięcej bramek kibice ujrzeli na boiskach w Gorzowie Wielkopolskim, tam odnotowano 6 trafień oraz w Głogowie, gdzie do siatki wpadło 5 goli. Najmniej bramek widzowie oglądali w Świebodzinie, gdzie padła zaledwie jedna. Złotym strzelcem okazał się zawodnik Rakowa Częstochowa, Tomasz Foszmańczyk.

W trzeciej lidze nie tylko gole są ważne, istotne są także wszelkie statystyki oraz klasyfikacje strzelców. W ubiegły weekend sędziowie aż 38-krotnie sięgali do kieszonki po żółte kartki oraz 5-krotnie po kartoniki koloru czerwonego. Najbrutalniejszym spotkaniem, okazał się mecz w Świebodzinie, gdzie arbiter studząc emocje, musiał dwukrotnie odsyłać zawodników gospodarzy do szatni.

W klasyfikacji najlepszych strzelców po 19.kolejce spotkań trzeciej ligi, na czele znajduje się zawodnik Lechii Zielona Góra, Emil Drozdowicz z 12 trafieniami, drugi jest Marcin Adamczyk z MKS Kluczbork, który na koncie ma 11 trafień, na „pudle” znalazło się dwóch zawodników: Piotr Burski z Gawina Królewska Wola oraz Ousmane Sylla z Polonii Słubice. Obaj mają na swoim koncie 9 trafień.

I wreszcie na deser, pozostawiam najprzyjemniejszą dla nas klasyfikacje: „Brązowe buty”, w której na pierwszym miejscu znajduje się zawodnik częstochowskiego Rakowa, popularny „Paker” – Grzegorz Skwara mający na swoim koncie 125 pkt. Drugie miejsce zajmuje bramkarz Dawid Dłoniak z GKP Gorzów Wielkopolski, z dorobkiem 116 pkt, a na trzecim miejscu jest Marcin Adamczyk, zawodnik beniaminka trzeciej ligi, MKS-u Kluczbork.

Klasyfikację „Brązowe Buty” prowadzi redakcja katowickiego „Sportu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *