Podsumowanie 21.kolejki spotkań w III Lidze. Poskromienie Lidera!

W minioną sobotę została rozegrana 21.kolejka spotkań o Mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Wydarzeniem tej serii spotkań było spotkanie na szczycie, w którym spotkały się dwie drużyny, które jeszcze nie znalazły pogromcy. Mowa tutaj o jedenastkach Rakowa Częstochowa i Rozwoju Katowice.

Nieco w cieniu tego meczu była też jedna miła uroczystość, bramkarz Rozwoju Katowice, Marek Kolonko w tej kolejce obchodził okrągły Jubileusz 300 występów na trzecioligowym froncie. Tą kolejkę na pewno zapamięta do końca życia, bowiem nie dość, że świętował Jubileusz, to jeszcze nie puścił gola, a na domiar złego dla częstochowian, katowiczanie zatrzymali lidera, wygrywając pod Jasną Górą 1:0. Świętną passę Grzegorza Cyrulińskiego, który nie był pokonany od…745 minut!, przerwał Krzysztof Buffi. Całe zdarzenie miało miejsce w 19 minucie meczu.

W 21. kolejce spotkań, na trybunach zjawiło się łącznie 5750 widzów, Najwięcej zgromadziło się na stadionach w Gorzowie Wielkopolskim i Częstochowie, po 1500 widzów, a najmniej, bo tylko 100, w Graczach. Esencją każdego meczu są bramki. Tych w tej serii spotkań nie brakowało i fani mogli być bardzo usatysfakcjonowani, bowiem poza meczem w Graczach, gdzie padł bezbramkowy remis, wszędzie coś do bramki wpadło. Łącznie strzelono ich 20. Najwięcej goli kibice oglądali na boisku w Nowej Soli, gdzie padło ich 7, a w jednym meczu padł bezbramkowy remis. Chodzi o spotkanie w Graczach. Średnia goli na mecz daje 2,85.

W trzeciej lidze nie tylko gole są ważne, istotne są także wszelkie statystyki oraz klasyfikacje strzelców. W tej serii spotkań, sędziowie aż 37 krotnie sięgali do kieszonki po kartki koloru żółtego oraz 4 krotnie po czerwone kartoniki.

W klasyfikacji strzelców na czele znajduje się Emil Drozdowicz z Lechii Zielona Góra z 13 trafieniami. Na drugim miejscu są Marcin Adamczyk z MKS-u Kluczbork, Piotr Burski z Gawina Królewska Wola oraz Gwinejczyk z Polonii Słubice, Ousmane Sylla., wszyscy z 11 trafieniami na koncie. Na trzecim miejscu samotnie znajduje się Damian Misan z Miedzi Legnica, który 9 krotnie pokonał bramkarzy drużyn przeciwnych. Najlepszym strzelcem Rakowa jest Grzegorz Skwara z 8 trafieniami.

W klasyfikacji ” Brązowe Buty” Dziennika Sport, pierwszą pozycję dzierży zawodnik Rakowa Częstochowa, Grzegorz Skwara z dorobkiem 136 punktów. Na drugim miejscu znajduje się Dawid Dłoniak z GKP Gorzów Wielkopolski z 128 punktami a trzeci jest Sebastian Ziajka z Miedzi Legnica. Uzbierał on 127 punktów.