Podsumowanie 22.kolejki spotkań w III Lidze. Zadyszka lidera?

W minioną sobotę została rozegrana 22 kolejka spotkań o Mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Niechlubnym wydarzeniem dla częstochowskich kibiców, była druga z rzędu porażka czerwono-niebieskich . Tym razem znaleźli oni pogromcę w Słubicach, gdzie tamtejsza Polonia zagrała z wielką determinacją, jakby grali o życie. Walnie do porażki częstochowian, przyczynił się zawodnik gospodarzy, Gwinejczyk Ousmane Sylla, który zdobył dwie bramki i został graczem meczu.

Czy dwie porażki z rzędu to chwilowa zadyszka częstochowian a może nie daj Boże jakiś głębszy kryzys? Jak wiadomo, nie da się całego sezonu zagrać równo, o czym wczoraj przekonała się krakowska Wisła, przegrywając w Warszawie z Legią. Na pewno odpowiedzi na te pytania znajdzie każdy, kto w najbliższą środę 30 kwietnia wybierze się na stadion przy Limanowskiego, gdzie wciąż aktualny lider tabeli będzie podejmował Unię Kunice Żary. Początek meczu o godzinie 16.30.

W 22. kolejce spotkań o Mistrzostwo trzeciej ligi w grupie trzeciej na trybunach pojawiło się łącznie 4250 widzów. Najwięcej kibiców oglądało mecz w Kluczborku, tam zjawiło się 1300 kibiców, a najmniej bo tylko 200 zasiadło na trybunach stadionu w Żarach.

Esencją każdego meczu są bramki. Tych w 22 serii spotkań nie brakowało. Ogółem strzelono ich tylko 16. Najczęściej futbolówka trzepotała w bramkach na stadionie w Słubicach, gdzie jak już wspominałem na początku, mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla miejscowych. Najmniej goli kibice ujrzeli w Katowicach, Żarach i Zielonej Górze, tylko po jednym. Średnia goli na mecz daje 2,28.

W trzeciej lidze nie tylko gole są ważne, istotne są także wszelkie statystyki oraz klasyfikacje strzelców. Rozjemcy 29-krotnie sięgali do kieszonki po kartoniki koloru żółtego i oraz 5-krotnie sędziowie musieli odsyłać „krewkich” zawodników do szatni.

W klasyfikacji strzelców w porównaniu z poprzednią kolejką, zawodnik Lechii Zielona Góra, Emil Drozdowicz już nie jest samodzielnym liderem, bowiem towarzystwa dotrzymuje mu piłkarz słubickiej Polonii, Ousmane Sylla, obaj mają na swoim koncie po 13 trafień. Na drugim miejscu znajduje się zawodnik „Meblowych” z Królewskiej Woli, Piotr Burski z 12 trafieniami a na trzeciej pozycji znajduje się dwóch piłkarzy. Marcin Adamczyk z MKS-u Kluczbork oraz Waldemar Sobota, obaj mają po 11 trafień i obaj…reprezentują barwy tego samego klubu. Natomiast najlepszymi strzelcami Rakowa, są Damian Sołtysik i Grzegorz Skwara, obaj ośmiokrotnie pokonywali bramkarzy rywali.

W klasyfikacji ” Brązowe Buty” Dziennika Sport, pierwszą pozycję dzierży zawodnik Rakowa Częstochowa, Grzegorz Skwara z dorobkiem 143 punktów. Na drugą pozycję „wskoczyli” razem, bramkarz Rozwoju Katowice, Marek Kolonko i zawodnik MKS-u Kluczbork, Waldemar Sobota, obaj mają w dorobku 135 punktów. Miejsce na „pudle” znalazło się jeszcze dla piłkarza Miedzi Legnica, Damiana Misana. On uzbierał 134 punkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *