Przed 14.kolejką spotkań w Ekstralidze Kobiet. ISD Gol jedzie do Sosnowca.

W najbliższą sobotę, 12 kwietnia zostanie rozegrana czternasta kolejka spotkań o Mistrzostwo Polski w Ekstralidze kobiet w piłce nożnej.
Częstochowianki tym razem udają się na mecz do Sosnowca na spotkanie z Czarnymi.

Gospodynie sobotniej potyczki, w lidze spisują się bardzo słabo. W dotychczasowych 12 seriach spotkań ( bowiem Czarni Sosnowiec mają jedno spotkanie zaległe z aktualnym mistrzem Polski, drużyną AZS-u Wrocław, które zostanie rozegrane 30 kwietnia) na swoim koncie uzbierały tylko 8 punktów, o 2 mniej od ostatniej drużyny, AZS-u PWSZ Biała Podlaska. Natomiast, drużynie ISD Gola Częstochowa w rundzie wiosennej zupełnie się nie wiedzie. W trzech dotychczas rozegranych meczach, częstochowianki tylko raz wygrały i dwa razy schodziły z boiska pokonane.

W poprzedniej kolejce rozegranej w ubiegły weekend, drużyna Czarnych Sosnowiec uległa w Białej Podlaskiej, tamtejszej drużynie AZS-u PWSZ 0:2, natomiast „Golarki” musiały uznać wyższość obecnemu wiceliderowi, drużynie Medyka Konin przegrywając na boisku przeciwnika 1:3. Czy częstochowianki po dwóch porażkach z rzędu przełamią się i wreszcie odniosą zwycięstwo? O tym przekonamy się w sobotnie popołudnie. Początek meczu o godzinie 16.00 na stadionie im. Jana Ciszewskiego w Sosnowcu , przy ulicy Mireckiego 41.

Tak było jesienią 2007 roku:

Czarni Sosnowiec- ISD Gol Częstochowa 0:11, gole dla częstochowianek: Lilianna Gibek-12, 90 min, Marta Otrębska- 19, 31,36, 75 min, Natalia Golasowska- 42 min, Marta Stobba- 68 min, 81 min, Aleksandra Jędrak- 80 min, 88 min.

ISD Gol Częstochowa- Czarni Sosnowiec 4:0, gola dla częstochowianek: Lilianna Gibek- 38 min, Marta Otrębska- 55 min, 70 min, Joanna Operskalska-88 min

W pozostałych meczach 14.kolejki spotkań o Mistrzostwo Polski w Ekstralidze Kobiet:

Czarni Sosnowiec- ISD Gol Częstochowa, 12 kwietnia g.16.00
AZS Wrocław- Medyk Konin
AZS PWSZ Biała Podlaska- Unia Racibórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *