Przed 22 kolejką spotkań o Mistrzostwo III Ligi. Raków jedzie do Słubic.

Już w najbliższą sobotę, zostanie rozegrana 22 seria spotkań o Mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Lider tabeli, częstochowski Raków tym razem swój mecz rozegra na wyjeździe. Na stadionie Olimpijskim w Słubicach mogącym pomieścić 7000 widzów, spotka się z tamtejszą Polonią.

Podopieczni byłego króla strzelców Ekstraklasy, Grzegorza Kapicy w dotychczasowych 21 kolejkach spotkań na własnym boisku spisują się bardzo dobrze. Zdobyli 19 punktów, na ten dorobek składa się sześć zwycięstw i jeden remis. Tylko trzykrotnie Poloniści przegrali u siebie. Drużyną , której ostatnio udała się sztuka pokonania Słubiczan na ich obiekcie, była Miedź Legnica. „Miedzianka” wygrała wówczas 3:1. Całe zdarzenie miało miejsce dopiero…10 listopada! i od tego meczu aż do tej pory, Polonia na własnym stadionie nie doznała jeszcze goryczy porażki. Czy uda się zwyciężyć częstochowskiemu Rakowowi? Na pewno nie będzie to zadanie łatwe, bo po pierwsze to daleki i ciężki wyjazd, po drugie Słubiczanie bronią się przed spadkiem, obecnie zajmują jedno miejsce „ pod kreską”, i po trzecie w przerwie przed rozpoczęciem rundy wiosennej dokonali kilku ciekawych transferów. Pozyskując m.in. z zespołu Orange Ekstraklasy, Ruchu Chorzów, Brazylijczyka Lilo oraz Łukasza Kubika, mającego za sobą występy w ekstraklasie belgijskiej i greckiej, a ostatnio reprezentującego barwy Opolskiej Odry. Natomiast duet napastników: Brazylijsko-Gwinejski, mowa tutaj o zawodnikach Lilo i Sylli, może napsuć sporo krwi obrońcom Rakowa. Nasi zawodnicy muszą być maksymalnie skoncentrowani a wtedy powinni zatrzymać ten międzynarodowy duet.

Częstochowianie na wyjazdach spisują się bardzo dobrze. W 21 kolejkach spotkań, odnieśli siedem zwycięstw, dwa remisy i przegrali tylko raz. Co daje 23 punkty. Jak widać, obie drużyny, zarówno Polonia Słubice u siebie jak i Raków na wyjazdach, spisują się świetnie i kibice, którzy w sobotnie popołudnie zasiądą na trybunach stadionu Olimpijskiego w Słubicach, mogą być świadkami bardzo ciekawego widowiska. Mecz odbędzie się w sobotę 26 kwietnia o godzinie 17.00 na stadionie Olimpijskim w Słubicach, przy ulicy Sportowej 1. Ceny biletów to 6 złotych- normalny i 4 złote-ulgowy.

Tak było jesienią 2007 roku:

15.09.2007: Raków Częstochowa – Polonia Słubice 1:0, gol dla Rakowa: Piotr Trepka 63’

Zestaw Par 22 kolejki spotkań o Mistrzostwo III Ligi Grupy III:

Pogoń Świebodzin – Walka Zabrze: mecz przełożony na środę 4 czerwca.
Rozwój Katowice – Miedź Legnica
MKS Kluczbork – Arka Nowa Sól
Koszarawa Żywiec – Orzeł Ząbkowice Śląskie
Gawin Królewska Wola – Chrobry Głogów
Lechia Zielona Góra – GKP Gorzów Wielkopolski
Unia Kunice – Skalnik Gracze
Polonia Słubice – Raków Częstochowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *