Raków zagra z outsiderem rozgrywek.

Już w najbliższą sobotę, 5 kwietnia zostanie rozegrana 19 kolejka spotkań III-ligi. Na stadionie w Świebodzinie, dojdzie do meczu w którym spotkają się obecnie „czerwona latarnia” III-ligi, Pogoń Świebodzin z samodzielnym liderem rozgrywek, drużyną Rakowa Częstochowa.

Gospodarze sobotniego meczu, jedenastka Pogoni Świebodzin w dotychczasowych 18 kolejkach zdobyła tylko 7 punktów, a na własnym boisku wygrała tylko raz, tyle samo remisując i aż sześciokrotnie przegrywając. Natomiast Raków Częstochowa, drużyna obecnie pewnie liderująca rozgrywką w trzeciej lidze, na boiskach rywali w 18 seriach spotkań odniosła aż sześć zwycięstw, dwa razy remisując i tylko raz musiała uznać wyższość przeciwnika.

Rundę wiosenną obydwie drużyny rozpoczęły różnie. Drużyna Pogoni Świebodzin nie odniosła jeszcze zwycięstwa i…nie strzeliła nawet bramki! Natomiast Raków Częstochowa, rundę rewanżową rozpoczął „ jak burza” wygrywając wszystkie 3 spotkania, nie tracąc w nich ani jednego gola, odnosząc zwycięstwo w meczu na szczycie z GKP Gorzów Wielkopolski w poprzedniej kolejce!

Tak było jesienią 2007 roku:

25.08.2007 roku: Raków Częstochowa- KS Pogoń Świebodzin 4:0
Gole dla Rakowa: Grzegorz Skwara-46 min, Maksymilian Rogalski- 70 i 86 min, Mariusz Przybylski- 90 min (rzut karny)

Czy drużyna Rakowa Częstochowa odniesie kolejne zwycięstwo w tej rundzie i tym samym podtrzyma passę meczów bez porażki i straconej bramki? O tym przekonamy się już w najbliższą sobotę 5 kwietnia. Początek meczu o godzinie 15.00 na stadionie OSiR-u w Świebodzinie przy ulicy Sikorskiego 35.

W innych meczach 19 kolejki spotkań III Ligi Gr.III:

Skalnik Gracze- Rozwój Katowice
Pogoń Świebodzin- Raków Częstochowa g.15.00
GKP Gorzów Wielkopolski- Polonia Słubice
Chrobry Głogów- Unia Kunice Żary
Orzeł Ząbkowice Śląskie- Walka Zabrze
Arka Nowa Sól- Lechia Zielona Góra
Miedź Legnica- Gawin Królewska Wola
MKS Kluczbork- TS Koszarawa Żywiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *