Rozpoczynają się rozgrywki SGP

Jutrzejsze Grand Prix Słowenii w Krsko rozpocznie tegoroczne zmagania o zdobycie tytułu Indywidualnego Mistrza Świata. Złotego medalu sprzed roku bronić będzie Nicki Pedersen.

Faworytem słoweńskich zawodów jest z pewnością wspomniany wcześniej Duńczyk. Od początku sezonu zawodnik Złomrexu Włókniarza spisuje się znakomicie nie tylko w polskiej Speedway Ekstralidze, ale także w turniejach indywidualnych. Zwyciężył bowiem w marcowym, w silnie obsadzonym, turnieju z okazji 60-lecia istnienia żużla w Poole.

Najgroźniejszymi rywalami Pedersena wydają się być Jason Crump i Leigh Adams, którzy notują świetne występy zarówno w lidze polskiej, jak i angielskiej Elite League. Chrapkę na mistrza świata ma szczególnie „Crumpie”, bowiem wielokrotnie podkreślał, że w tym roku chce powrócić na tron.

Walkę o mistrzowski tytuł zapowiedział też inny jeździec „Lwów” – Greg Hancock. Amerykanin co prawda na początku sezonu nie prezentował się rewelacyjnie, ale w meczach z Unią Tarnów i Caelum Stal Gorzów pokazał, że wraca do optymalnej formy. Będzie więc starał się napsuć krwi wymienionym wyżej faworytom.

Nie wiadomo jak jutro zaprezentują się Chris Harris, a także Hans Andersen. Obaj bowiem nie zachwycają swoimi dyspozycjami w bieżącym sezonie. Przysłowiowym „czarnym koniem” zawodów powinien być Matej Zagar, który startować będzie z dziką kartą. Słoweniec wielokrotnie pokazywał, że na torze w Krsko zagrozić może nawet zawodnikom ze światowej czołówki.

W jutrzejszym turnieju pojadą również Polacy: Tomasz Gollob, Rune Holta oraz Krzysztof Kasprzak. Przypomnijmy, iż pierwszy z „biało-czerwonych” postanowił zakończyć starty w rozgrywkach o IMŚ w tym roku, dlatego chciałby wywalczyć chociażby brązowy medal w sezonie 2008. Nikt jednak nie wie, czego się będzie można spodziewać po najlepszym polskim żużlowcu, który ostatnio zawodzi na całej linii. Krzysztof Kasprzak także spisuje się nie najlepiej. Jedynie Holta jeździ na miarę oczekiwań, więc być może tylko Norweg z polskim paszportem nawiąże walkę z rywalami.

Kto jutro stanie na najwyższym stopniu podium? Czy naszym reprezentantom uda się pokrzyżować plany Pedersenowi, Crumpowi i Adamsowi? Odpowiedzi na te pytania poznamy już jutro. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 19:00. Transmisję z turnieju przeprowadzi stacja Canal+.

Lista startowa:
1. (7.) Rune Holta (Polska)
2. (14.) Krzysztof Kasprzak (Polska)
3. (8.) Scott Nicholls (Wielka Brytania)
4. (2.) Leigh Adams (Australia)
5. (11.) Bjarne Pedersen (Dania)
6. (9.) Chris Harris (Wielka Brytania)
7. (13.) Lukas Dryml (Czechy)
8. (10.) Andreas Jonsson (Szwecja)
9. (4.) Tomasz Gollob (Polska)
10. (6.) Greg Hancock (USA)
11. (1.) Nicki Pedersen (Dania)
12. (15.) Fredrik Lindgren (Szwecja)
13. (16.) Matej Zagar (Słowenia)
14. (12.) Niels Kristian Iversen (Dania)
15. (5.) Hans Andersen (Dania)
16. (3.) Jason Crump (Australia)

Rezerwa toru:
17. (17.) Izak Santej (Słowenia)
18. (18.) Denis Stojs (Słowenia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *