Żużlowe święto w Częstochowie – Złomrex Cup

Niedzielny turniej o Puchar Złomrexu, w Częstochowie może okazać się żużlowym świętem w tym mieście. Wystartować w nim mają bowiem żużlowcy ze światowej czołówki. Zawody połączone będą z 40. memoriałem im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego.

Pierwotnie impreza ta miała się odbyć 9. września, jednak wówczas organizatorom – CKM Włókniarz S.A. – na przeszkodzie stanęły intensywne opady deszczu, przez co została odwołana. Kolejnym terminem rozegrania turnieju był 24. marzec, ale na ten dzień również prognozy pogody nie zapowiadały się optymistycznie i zawody ponownie zostały przełożone.

Głównym faworytem Złomrex Cup jest z pewnością Nicki Pedersen, który od początku sezonu prezentuje się wyśmienicie. Głównymi rywalami Indywidualnego Mistrza Świata powinni być Leigh Adams, Ryan Sullivan, Greg Hancock i Andreas Jonsson, który wygrał poprzednią edycję memoriału Idzikowskiego i Czernego. Aspiracje na zwycięstwo w niedzielnej imprezie ma na pewno także Tomasz Gollob, który jednak ostatnio formą nie błyszczy. Ponadto pod Jasną Górę zjawią również inni polscy czołowi żużlowcy: Jarosław Hampel, Grzegorz Walasek, Krzysztof Kasprzak, Rune Holta czy Sebastian Ułamek. Nie zabraknie też ikony częstochowskiego speedway’a – Sławomira Drabika. Przypomnijmy, iż popularny „Slammer” kilka dni temu został wypożyczony do Unii Tarnów.

Największą atrakcją dla zgromadzonych kibiców, tego dnia, na „Arenie Częstochowa” będzie występ Joe Screena. Anglik poprowadził Włókniarza w 1996 roku do tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Ostatni raz w ekipie „Lwów” startował w sezonie 1997 i po 11-stu latach znowu zawita na Olsztyńską.

Stawkę zawodników, startujących w tych zawodach, uzupełnią Tomasz Gapiński, Lee Richardson, Michał i Mateusz Szczepaniakowie, a także Borys Miturski.

Zwycięzca turnieju zarobi 15 000 złotych, zawodnik, który zajmie drugą lokatę – 9 000 zł., natomiast trzeci żużlowiec imprezy Częstochowę opuści z kwotą 5 tys. zł.

Kto stanie na wysokości zadania i wygra silnie obsadzonych zawodach Złomrex Cup? Zobaczymy. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 18:00.